Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКА в системі РОЗВИВАЛЬНОГО НАВЧАННЯ

ОСОБИСТІСНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКА в системі РОЗВИВАЛЬНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ОСОБИСТІСНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКА в системі РОЗВИВАЛЬНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
Лець Юлія Анатоліївна
УДК 373.5: 159.9. – 057.874
ОСОБИСТІСНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКА
в системі РОЗВИВАЛЬНОГО НАВЧАННЯ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства науки та освіти України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Дусавицький Олександр Костянтинович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Солодухова Ольга Георгіївна,
Слов’янський державний педагогічний
університет,
завідувач кафедри психології.
кандидат психологічних наук, доцент,
Меднікова Ганна Ігорівна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди,
доцент кафедри практичної психології.
Захист відбудеться 18 квітня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.08  Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 6, ауд. 451.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 14 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н.П. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науковий інтерес до проблеми особистісного самовизначення старшокласника в системі розвивального навчання визначається особливою значущістю старшого підліткового та юнацького віку в формуванні особистості, здатної до самостійності, самореалізації у суспільстві та успішної організації власного життя в сучасних соціальних умовах. Крім того, що система розвивального навчання Д.Б. Ельконіна – В.В. Давидова набула державного визнання в Україні.
Як зарубіжні, так і вітчизняні психологи визначають старший шкільний вік як критичний період у формуванні особистісного самовизначення (Е. Еріксон, Дж. Холланд, К. Роджерс, В. Франкл, М.Й. Боришевський, І.С. Кон, І.В. Дубровіна, О.М. Леонтьєв, Л.І. Божович, К.О. Абульханова-Славська, Є.І. Головаха, О.О. Кронік, Л.В. Сохань та ін.).
У вітчизняній психології проблема особистісного самовизначення розглядалась в руслі акмеологічних досліджень (Б.Г. Ананьєв, А.О. Реан, Н.В. Кузьміна, О.О. Деркач, Ю.О. Гагін, В.М. Максимова, Н.Ф. Вишнякова); досліджень особливостей відношення до майбутнього, життєвих стратегій і життєвого шляху особистості (Р.А. Ахмеров, К.А. Абульханова-Славська,
Є.І. Головаха, О.О. Кронік, Л.В. Сохань). Особливості соціально-психологічних умов для самовизначення та самоствердження підлітка і юнака вивчались В.А. Авєріним, Т.П. Гавриловою, В.С. Мухіною, А.М. Прихожан, Г.А. Цукерман та ін. Значущий характер для даного дослідження має філософсько-психологічний підхід до розвитку суб’єкта діяльності, розроблений С.Л. Рубінштейном та його послідовниками – К.О. Абульхановою, Л.І. Анциферовою, А.В. Брушлинським, А.М. Матюшкіним, який дозволяє розглядати самовизначення суб’єкта як найвищу життєву цінність.
При розгляді генезису самовизначення як поетапного розвитку, де кожний попередній ступінь готує наступний, ми спираємось на ідеї Л.С. Виготського, О.М. Леонтьєва, Д.Б. Ельконіна, В.В. Давидова та ін. авторів, які створили теорію періодизації психічного розвитку людини на основі провідного типу діяльності, властивого кожному віковому етапу. Таким чином, проблема становлення самовизначення старшокласників зумовлюється специфікою розвитку у попередніх вікових періодах – молодшому шкільному віці, провідною діяльністю якого є навчальна діяльність, та підлітковому віці, в якому провідною діяльністю виступає міжособистісне спілкування в системі суспільно-корисної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКА в системі РОЗВИВАЛЬНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок