Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОВАРНІ БІРЖІ УКРАЇНИ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921–1928 рр.)

ТОВАРНІ БІРЖІ УКРАЇНИ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921–1928 рр.)

Назва:
ТОВАРНІ БІРЖІ УКРАЇНИ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921–1928 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
інститут світової економіки і міжнародних відносин
ХРОМОВ ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 339.172 (477): 93
ТОВАРНІ БІРЖІ УКРАЇНИ В ПЕРІОД
НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ
(1921–1928 рр.)
08.01.04 – Економічна історія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної економічної теорії Одеського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Уперенко Микола Опанасович,
Одеський державний економічний університет,
професор кафедри загальної економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гринчуцький Валерій Іванович,
Тернопільський державний економічний університет,
завідувач кафедри економіки підприємств і корпорацій
кандидат економічних наук, доцент
Маслов Анатолій Олександрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа: Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться 14 березня 2006 року о 1700 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, 5.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 6 лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н. А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування в Україні ринкової системи господарювання неможливо без таких інститутів обміну, як товарні біржі. За допомогою бірж – організованих, постійно діючих центрів оптової торгівлі – виробники і споживачі можуть укладати угоди з купівлі й продажу сільськогосподарської сировини і промислових матеріалів на підставі їх зразків чи стандартів по реальних ринкових цінах, витрачаючи на це обмаль часу і коштів.
Сьогодні в Україні створено понад 380 універсальних, товарно-сировинних і агропромислових бірж, що значно більше, ніж в США та інших країнах із розвинутою ринковою економікою. Але кількісна перевага зовсім не сприяла підвищенню ефективності діяльності українських бірж, оскільки більшість із них не спромоглися залучити до своїх послуг крупних товаровиробників і платоспроможних покупців. Через відсутність потрібних клієнтів і товарів ряд бірж здійснюють операції з нерухомістю і транспортними засобами, хоч така практика суперечить призначенню товарних бірж поєднувати виробництво з виробничим споживанням.
Між тим, у нас є власний історичний досвід відродження ринку і товарно-грошового обміну в період нової економічної політики, коли умови становлення ринкової економіки, в тому числі й таких її інститутів як товарні біржі, були багато в чому схожими з нинішнім етапом відтворення ринкових відносин між підприємствами державної, акціонерної, кооперативної та приватної форм власності.
Теоретичні і практичні аспекти функціонування товарних бірж України в період непу розкриті в працях науковців і господарників 20-х років минулого століття, таких як І.С.Бак, В.Я.Введенський, К.Г.Воблий, М.В.Гордон, П.І.Коломойцев, Я.Б.Рапопорт, Ф.І.Свищов, М.Н.Соболєв, К.Г.Шмідт та ін. Вони обґрунтували доцільність діяльності товарних бірж як організованих ринків, що об’єднали державну, кооперативну і приватну торгівлю, висвітлили існуючий на той час порядок біржового посередництва між торгуючими, відстоювали необхідність існування товарних бірж в умовах формування планової економіки. Однак низка питань, пов’язаних із реєстрацією біржами самостійних постачально-збутових операцій підприємств державного і кооперативного секторів, торгівлею цінними паперами і валютою, участю бірж у господарських процесах і громадському житті, не одержали в тогочасних фахівців відповідної оцінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТОВАРНІ БІРЖІ УКРАЇНИ В ПЕРІОД НОВОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ (1921–1928 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок