Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ ТА ЙОГО ОЦІНКА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ ТА ЙОГО ОЦІНКА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ ТА ЙОГО ОЦІНКА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА

КОЛОТІЙ НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 159.923.2:159.9.07
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ
ТА ЙОГО ОЦІНКА В УМОВАХ
ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України, м. Харків
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, старший науковий
співробітник Кукуруза Ганна Володимирівна,
Інститут охорони здоров’я дітей
та підлітків АМН України, м. Харків
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук,
професор Хомуленко Тамара Борисівна,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, завідувач кафедри практичної психології
кандидат психологічних наук,
Світашева Марина Леонідівна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри загальної та соціальної психології
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія психології творчості, м. Київ
Захист відбудеться “ 20 ” грудня 2003 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-24.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 13 “ лютого 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Забезпе-чення нормального розвитку особистості є однією з актуальних соціально-пси-хологічних проблем сучасної психології, педагогіки, соціології, філософії. В умовах сьогодення наукова думка в психології центрується навколо питань цілісного сприйняття людини, її особистісного розвитку як центральних для вітчизняної психології.
У межах психологічної парадигми феномену людини ведеться по-леміка про взаємозв’язок особистісного розвитку та показника його нор-мальної реалізації, що відображається поняттям “психологічне здоров’я” (С.О. Бєлічева, Л.І. Воробйова, В.В. Горинов, О.О. Данилова, І.В. Дубровіна, А.Л. Катков, В.А. Лищук, С.Д. Максименко, А. Маслоу, В.О. Моляко, Ю.І. Поліщук, Е.О. Помиткін, Ф. Перлс, Т.В. Русова, В.С. Торохтій, Т.А. Тунгусова, M. Cederblad, L. Dahlin, A. Ellsworth та ін.). Наукова дискусія з приводу теоретичних аспектів психологічного здоров’я фокусується на поясненні суті даної психологічної категорії, поглибленому вивченні процесів формування психологічного здоров’я, розумінні механізмів його функціонування, взаємозв’язків з іншими характеристиками особистісного розвитку.
Проблема психологічного здоров’я найбільш гостро постає у період формування особистості, зокрема у підлітковому віці, оскільки цей період особистісного розвитку вагомо впливає на формування фундаментальних психологічних структур, суб’єктність у діяльнісних, індивідуальних і соціальних, стихійних і свідомих вимірах індивіда. Дослідження особливостей індивідуального розвитку підлітків має враховувати період навчання у школі. Аналіз наукових джерел інформації показує, що у зв’язку із означеним вище існує проблема психологічного забезпечення діяльності навчальних закладів, переорієнтації роботи психологічної служби школи щодо ство-рення умов для індивідуального розвитку дитини, формування її особистості з урахуванням потреб віку та їхньої реалізації (Н.О. Антіпіна, О.К. Дусавицький, Є.В. Заіка, Ф.І. Кевля, В.В. Рєпкін, М.Л. Світашева, Т.Б. Хомуленко та ін.).
Разом з тим, стан розробки проблеми психологічного здоров’я індивіда з боку вітчизняної та зарубіжної психології не може вважатись достатнім. Важливі методологічні питання проблеми психологічного здоров’я ще далекі від остаточного вирішення. В узагальненому вигляді їх можна представити наступним чином: недостатньо означені межі психологічного здоров’я у системі психологічних знань, не визначені основні критерії оцінки психологічного здоров’я для різних вікових груп, не існує науково обґрунтованих та аргументованих підходів до оцінки психологічного здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІДЛІТКІВ ТА ЙОГО ОЦІНКА В УМОВАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок