Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОПЕДЕВТИКА АСТРОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ У КУРСІ ФІЗИКИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ПРОПЕДЕВТИКА АСТРОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ У КУРСІ ФІЗИКИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПРОПЕДЕВТИКА АСТРОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ У КУРСІ ФІЗИКИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
БОГДАН ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 372.852 + 372.853:52 (07)
ПРОПЕДЕВТИКА АСТРОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ У КУРСІ
ФІЗИКИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.02 – теорія та методика навчання (астрономія)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Чернігівському державному педагогічному університеті
імені Т.Г. Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор фізико-математичних наук, професор,
КОВАЛЬ Іван Кирилович
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка; завідувач кафедри астрономії та теоретичної фізики.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кор. НАН України
ЧУРЮМОВ Клим Іванович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри астрономії та фізики космосу;
кандидат педагогічних наук, доцент
ТКАЧЕНКО Ігор Олексійович
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, доцент кафедри фізики, астрономії та методики їх викладання.
Захист відбудеться 23 січня 2008 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.053.06 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 18 грудня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Коршак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зростаюча роль астрономії в різноманітних галузях діяльності людини спонукає підвищувати вимоги до знань учнів середньої школи з цього предмету. Відповідно до Державних стандартів базової та повної середньої освіти в Україні, астрономію, як обов’язковий навчальний предмет, незалежно від профілю навчання учні будуть вивчати у 12-му класі, але процес формування найпростіших уявлень та елементарних знань з астрономії потрібно розпочинати значно раніше, бо учні підліткового віку мають значний інтерес до питань будови Сонячної системи, Всесвіту, особливо, космонавтики та космології.
Але на вивчення астрономії у загальноосвітній школі за різними програмами відводиться 17 або 34 навчальні години (останнє – лише для класів із поглибленим вивченням фізики). У межах такого обсягу навчального часу неможливо сповна реалізувати освітні та виховні можливості астрономічної компоненти у формуванні загальної природничо-наукової освіти та підготовці молоді до життя в сучасному світі. Більш повно реалізувати потенціал природничо-наукової освіти дозволяє пропедевтика астрономічних знань у природничо-наукових дисциплінах, зокрема у фізиці.
У науковій літературі чимало уваги приділяється пропедевтиці астрономічних знань у початковій школі. А далі все більше схиляються до широкого використання міжпредметних зв’язків та інтеграції фізики й астрономії в основній та старшій школі.
Ми більше схильні до пропедевтики астрономічних знань протягом вивчення всього курсу фізики - від 7-го до випускного класу. Тому нами пропонується методика поетапного формування системи фундаментальних астрономічних знань, тобто структурованої певним чином сукупності елементів наукової інформації про Всесвіт.
Різноплановим завданням астрономічної освіти учнів загальноосвітньої школи присвячено праці вчених, астрономів і методистів: Ю.В. Александрова, Н.К. Андріанова, І.Х. Боярченка, О.І. Бугайова, Б.А. Воронцова-Вельямінова, Н.В. Гамуліної, Н.О. Гладушиної, С.У. Гончаренка, З.І. Горішного, П.К. Гороля, Ю.А. Гришина, М.М. Дагаєва, Ю.І. Дика, О.О. Железняка, В.А. Заботін, Ю.Ф. Зігеля, І.А. Климишина, І.К.Коваля, В.Н. Комарова, Т. Коростеліної, Є.В. Коршака, І.П. Крячка, Ю. Костюка, Є.П. Левітана, О.І. Ляшенка, А.Д. Марленського, М.Т. Мартинюка, І.Д. Новикова, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОПЕДЕВТИКА АСТРОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ У КУРСІ ФІЗИКИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок