Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДАРОМІЦНІ ЕПОКСИДНІ КЛЕЇ З РОЗШИРЕНИМ ТЕМПЕРАТУРНИМ ІНТЕРВАЛОМ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

УДАРОМІЦНІ ЕПОКСИДНІ КЛЕЇ З РОЗШИРЕНИМ ТЕМПЕРАТУРНИМ ІНТЕРВАЛОМ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Назва:
УДАРОМІЦНІ ЕПОКСИДНІ КЛЕЇ З РОЗШИРЕНИМ ТЕМПЕРАТУРНИМ ІНТЕРВАЛОМ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,05 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ГРИГОРЕНКО ТЕТЯНА ІЛЛІВНА
УДК 678.686:665.939.5.01:539.411.5
УДАРОМІЦНІ ЕПОКСИДНІ КЛЕЇ З РОЗШИРЕНИМ
ТЕМПЕРАТУРНИМ ІНТЕРВАЛОМ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
05.17.06 - технологія полімерних і композиційних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному інституті пластичних мас
Науковий керівник Доктор технічних наук, с.н.с. Кочергін
Юрій Сергійович, директор Українського державного науково-дослідного інституту пластичних мас
Офіційні опоненти Доктор технічних наук, професор Євдокименко Наталія Михайлівна,
професор кафедри хімії і технології переробки еластомерів Українського державного хіміко-технологічного університету
Кандидат хімічних наук Суровцев
Олександр Борисович, доцент кафедри хімії і хімічної технології високомолекулярних сполук Дніпропетровського національного університету
Провідна установа Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімічної технології переробки пластмас, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться 24 лютого 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.03 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий 4 січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради Д 08.078.03, к.х.н., доцент Шевцова К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Епоксидні полімери (ЕП), завдяки комплексу цінних властивостей - високій адгезії до багатьох матеріалів, малому збігу при затвердженні, високій механічній міцності та жорсткості, малій повзучості під навантаженням, з успіхом використовуються в якості клеїв в різноманітних галузях промисловості та побуті. Але через невисокі тріщиностійкість та ударну в’язкість епоксидні клеї недостатньо працездатні при ударних та вібраційних навантаженнях, термоциклуванні. Тому в науковому і технологічному аспекті проблема пошуку модифікаторів, які забезпечують збільшення динамічної і статичної міцності епоксидних клеїв без зниження модуля пружності і температури склування (Тс) представляється надзвичайно актуальною. Великий інтерес в цьому плані представляє використання термоеластопластів (ТЕП), які являють собою трьох- або поліблочні блок-кополімери, що містять велику частину жорстких блоків. Значна розбіжність в хімічній будові молекул епоксиду і еластомерного блоку ТЕП дає підстави припустити можливість їх фазового поділу, що повинно сприяти підвищенню удароміцності. Одночасне збагачення полімеру жорсткими блоками з високою температурою склування повинне забезпечити збереження теплостійкості.
Другим перспективним шляхом вирішення поставленої мети є введення в епоксидну матрицю теплостійких полігетероариленів, зокрема полісульфонів, які в склоподібному стані мають високу питому поверхневу енергію руйнування завдяки локальній рухливості окремих ділянок основного ланцюга полімеру при температурах набагато нижчих за температуру склування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі розробки клеїв, герметиків та покриттів Українського державного науково-дослідного інституту пластичних мас у рамках “Програми науково-технічного розвитку Донецької області”, затвердженої рішенням обласної ради від 22.03.02 г. № 3/25-656 і Державної науково-технічної програми 7.05 “Композиційні матеріали” (№ держреєстрації 0194U026544).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є встановлення науково-обгрунтованого підходу до розробки високоміцних, ударо-, водо- і хімстійких епоксидних клеїв з підвищеними конструкційною жорсткістю та температурою склування на основі системних досліджень структури і властивостей епоксидних полімерів, модифікованих термоеластопластами і олігосульфонами, а також створення асортименту клеїв з поліпшеним комплексом властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДАРОМІЦНІ ЕПОКСИДНІ КЛЕЇ З РОЗШИРЕНИМ ТЕМПЕРАТУРНИМ ІНТЕРВАЛОМ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок