Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соната в творчості М.К. Метнера як віддзеркалення ідейно-художньої концепції композитора

Соната в творчості М.К. Метнера як віддзеркалення ідейно-художньої концепції композитора

Назва:
Соната в творчості М.К. Метнера як віддзеркалення ідейно-художньої концепції композитора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,56 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
харківський державний університет мистецтв
ім. і.п. котляревського
підпорінова Катерина Вікторівна
УДК 78.082.2: 78.071.1 (Метнер)
Соната в творчості М.К. Метнера
як віддзеркалення ідейно-художньої
концепції композитора
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті мистецтв
ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: | кандидат мистецтвознавства, доцент
Мізітова Аділя Абдуллівна
Харківський державний університет мистецтв
ім. І.П. Котляревського,
професор кафедри історії музики
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Зінькевич Олена Сергіївна
Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського,
завідувач кафедри історії музики
та музичної критики
кандидат мистецтвознавства, доцент
Дедусенко Жанна Вікторівна
Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського,
доцент кафедри камерного ансамблю
та струнного квартету
Захист відбудеться “ 12 ” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К  .871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13, ауд. 58.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий “ 5 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент |
Чернявська М.С.
загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. Творчість M.К.Метнера (1880-1951) займає в історії російської музики особливе місце. Тісний зв’язок композитора з традиційною системою музичної мови на тлі пошукової ситуації порубіжжя XIX – XX століть автоматично відтісняє його твори в своєрідний творчий ар’єргард. Цим пояснюється укорінений в музикознавстві розгляд метнерівських опусів крізь призму напряму пізнього романтизму (дослідження О.Долінської, І.Зетеля, Д.Житомирського, К.Зєнкіна, Ю.Келдиша, Т.Малікової, B.Pinsonneault, W.S.Newman та ін.). В результаті до сьогодні нез’ясованими залишаються причини стійкого інтересу Метнера до сонати як жанру і форми, поза увагою дослідників опиняються деякі сонатні композиції автора, специфіка його творчого мислення. Це значно обмежує проблематику сучасного метнерознавства. Не аналізувалися в музичній науці і погляди композитора на музичну творчість, які у вигляді розрізнених зауважень викладені в його книзі “Муза і мода”. Їх систематизація розкриває цілісність концепції Метнера, його філософію музики, яка стає ключем до розуміння творчої позиції музиканта, аргументує його прихильність до сонати, що виступає концентратом художньо-філософських ідей.
Прагнення композитора створювати новизну (як обов’язковий атрибут повноцінного витвору мистецтва) на основі відомих звукоформул, мелодичних оборотів, традиційних засобів виразності і музичних структур свідчить про синтезуючий тип мислення, під яким в дисертаційній роботі розуміється здатність творчої свідомості до пізнання і відбиття об’єктивної реальності за допомогою поєднання, комбінування, сполучення в гармонійне ціле вже осмислених, раніше проаналізованих і сформульованих у результаті історичного розвитку ідей і понять. Часова дистанція дозволяє переосмислити творчість Метнера з інших оцінних позицій, що сприяє виявленню раніше непомічених особливостей його художнього світогляду. Сказане зумовлює актуальність обраної теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано згідно плану науково-дослідної і методичної роботи Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського і відповідає п. комплексної теми кафедри історії музики “Традиції і новаторство в світовому музично-історичному процесі” на 2002-2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Соната в творчості М.К. Метнера як віддзеркалення ідейно-художньої концепції композитора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок