Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИРАЗКОВА ХВОРОБА ШЛУНКА РІЗНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ

ВИРАЗКОВА ХВОРОБА ШЛУНКА РІЗНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ

Назва:
ВИРАЗКОВА ХВОРОБА ШЛУНКА РІЗНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
МОСКАЛЕНКО ВІТАЛІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 616.33-002-082(048)
ВИРАЗКОВА ХВОРОБА ШЛУНКА РІЗНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ
14.01.02 - внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О. Бого-мольця МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Свінціцький Анатолій Станіславович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри госпітальної терапії №2.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Никула Тарас Денисович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №2;
доктор медичних наук, професор Катеренчук Іван Петрович,
Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри госпітальної терапії.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія, кафедра госпітальної терапії №1 та профпатології, МОЗ України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 5 грудня 2002 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.003.04 Національного медичного університету ім. Богомольця (01003, м. Київ, вул. Льва Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медично-го університету ім. 0.0. Богомольця (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий 5 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виразкова хвороба (ВХ) залишається найпоширенішим захворюванням органів травлення, а за останні десятиріччя сталося навіть зростання захворюваності. Вважалося, що на неї хворіє приблизно 10% населення земної кулі, а економічні витрати, пов’язані з цим захворюванням, тільки протягом 1997 року в США дорівнювали 5,65 млрд. доларів. Згідно з даними В.Г. Передерія в Україні на сьогодні зареєстровано біля 5 млн. таких хворих. Здебільшого це люди молодого та середнього віку, що спричинюється до величезних економічних витрат. Тоді як різноманітні клінічні аспекти виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДПК) достатньо широко висвітлю-валися у вітчизняній та зарубіжній літературі, виразковій хворобі шлунка (ВХШ) було присвячено значно менше робіт. Описані особливі форми ВХ в залежності від локалізації виразкового дефекту (виразки субкарді-ального відділу шлунка, пілоричного каналу, постбульбарні виразки). Але в літературі майже відсутні дані стосовно особливостей перебігу ВХШ з локалізацією виразкового дефекту в різних відділах шлунка (верхня та середня третина шлунка, антральний відділ). Разом з тим, останнім часом з’являються публікації, що свідчать про трансформацію клінічного перебігу захворювання, а саме – зменшення частоти деяких суб’єктивних та об’єктивних симптомів, які вважалися характерними для ВХ.
Порушення рівноваги між агресивними чинниками та захисними механізмами слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки – основна ланка в патогенезі ВХ. Згідно до цієї теорії, як основний агресор виступає ацидопептичний чинник, який включає підвищений рівень кислотопродукції внутрішньошлункового протеолізу та надмірну стимуляцію блукаючим нервом та гастрином парієтальних клітин.
Дослідження кислотоутворюючої функції є важливим лабора-торним методом діагностики захворювань шлунка, а внутрішньошлункова рН-метрія – найрозповсюдженіший та найдостовірніший спосіб оцінки шлункової секреції. Однак особливості кислотоутворення за ВХШ різної локалізації вивчені недостатньо.
Сучасні концепції походження виразкової хвороби надають важливої ролі контамінації слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки інфекції Helicobacter pylori (H.pylori).
Якщо виразка дванадцятипалої кишки асоційована з H.pylori більше ніж у 95% випадків, то виразка шлунка – в 70-75%.
Однак особливості розташування, ступінь засіменіння H.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИРАЗКОВА ХВОРОБА ШЛУНКА РІЗНОЇ ЛОКАЛІЗАЦІЇ: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ ТА ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок