Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,69 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ДИБА Михайло Іванович
УДК 338.2
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
 
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України, м.Київ
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Чухно Анатолій Андрійович Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії доктор економічних наук, професор Врублевський Віталій Костянтинович Інститут соціології НАН України, головний науковий співробітник відділу соціально-політичних процесів доктор економічних наук, професор Рибалкін Володимир Олександрович Національний авіаційний університет, професор кафедри політичної економії
Провідна установа – Інститут економіки НАН України, відділ теоретичних проблем регулювання економіки, м.Київ
Захист відбудеться “ 26 ” листопада 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розіслано “ 26 ” жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.Е.Фукс
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В нашій країні за останнє десятиліття, в загальному руслі різнобічних теоретичних економічних досліджень, намітилась тенденція узагальнення концептуальних проблем раціоналізації процесів ринкової трансформації адміністративно-командної економічної системи. Необхідність таких теоретико-методологічних досліджень актуалізується не тільки спадом і стагнацією економіки, зниженням життєвого рівня населення тощо, але і об'єктивною потребою переходу до іноваційного типу суспільного відтворення виробництва та забезпеченням на цій основі динамічного економічного зростання, раціональної зайнятості населення, соціальної справедливості і стабільності. Конструктивному розв'язанню названих та інших проблем повинно бути підпорядковано формування нового механізму господарювання.
Дискусії з цих проблем виникають з новою силою щораз, як тільки йдеться про основні напрями та методи ринкової трансформації економіки. Однією з найбільш нагальних і актуальних є потреба теоретико-методологічного обгрунтування концептуальних засад формування механізму регулювання соціально-економічних процесів у перехідній економіці. От чому зараз важливо провести роботу з теоретичної оцінки минулого, теперішнього і перспектив майбутнього в дослідженні основних проблем економічного розвитку. Однією з таких проблем є проблема його регулювання. Від розв'язання її залежить і створення такого механізму господарювання, який би вміщував у собі стратегічну мету трансформаційних процесів та засобів її досягнення.
Процес регулювання - явище, яке властиве економіці будь-якої країни, але реалізувати його за єдиним стандартом не вдається жодній з них. Занадто відмінні вихідні рівні розвитку продуктивних сил, структура економічних і соціальних відносин, характер національних традицій і культурної спадщини в різних країнах.
Стандартний механічний підхід спотворює, а часом і губить, вірну у своїй основі ту чи іншу концепцію регулювання розвитку суспільства. Проте не менш безперечно і те, що немає жодної країни, яка розвивалася б лише за своїми відмінними від усього людства суспільно-економічними законами. Єдність загальносвітового прогресу, спільність ступенів еволюції руху (при всій своєрідності їх здійснення в кожній країні) стають усе очевиднішими.
З урахуванням багатого і різноманітного досвіду, накопиченого як за кордоном, так і у нашій країні, проблема еволюції механізму регулювання соціально-економічних процесів постає в якісно іншому аспекті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок