Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія школи та соціального середовища у вихованні учнів колежів і ліцеїв Франції

Взаємодія школи та соціального середовища у вихованні учнів колежів і ліцеїв Франції

Назва:
Взаємодія школи та соціального середовища у вихованні учнів колежів і ліцеїв Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка
ХАРЧЕНКО Тетяна Гадульзянівна
УДК 37.013.42(44): 37.013.42(477)
Взаємодія школи та соціального середовища
у вихованні учнів колежів і ліцеїв Франції
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Ваховський Леонід Цезаревич,
декан історичного факультету Лу-ганського державного педагогіч-ного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: | - доктор педагогічних наук, стар-ший науковий співробітник
Звєрєва Ірина Дмитрівна, коор-
динатор програм Християнського дитячого фонду ( м. Київ );
- кандидат педагогічних наук, доцент Костів Володимир Іларійович, директор науково-дос-лідного центру “Педагогіка і психо-логія вищої школи” Інституту ви-
щої освіти АПН України і Прикар-патського університету ім. В.Стефаника.
Провідна установа: | Запорізький державний універ-ситет, кафедра проблем управління та соціальної педагогіки, Міністер-ство освіти і науки України.
Захист відбудеться 29 жовтня 2002р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 28 вересня 2002р.
Учений секретар
спеціалізований вченої ради Л.Л.Бутенко
Загальна характеристика дослідження
Актуальність теми. В умовах глибоких політичних, економічних і соціальних змін в усіх галузях життя сучасного українського суспільства виникла необхідність виробити якісно нові підходи до виховного процесу. Сьогодні стає все більш очевидним, що виховання підростаючого покоління відбувається не лише в результаті цілеспрямованої педагогічної діяльності, але й під впливом самого життя, навколишньої дійсності, середовища. Не виникає також сумніву в тому, що все більш важливу роль у формуванні особистості відіграють соціальні фактори (сім’я, шкільний і класний колективи, ровесники у дворі і т. п.), вплив яких в окремих випадках є сильнішим за вплив цілеспрямованого виховання.
У нашій країні школа упродовж довгого часу розглядалася як єдиний соціальний інститут, що відповідає перед державою за виховання дітей. Соціальні зв’язки школи були орієнтовані переважно на покращення власного навчально-виховного процесу. Об’єктивний аналіз накопиченого досвіду дозволяє стверджувати, що такий підхід не дав позитивних результатів. Тому в сучасній педагогічній науці особливої актуальності набуває проблема організації цілісного виховного процесу, забезпечення тісної єдності школи й соціального середовища.
Розв’язання цього завдання неможливе без ретельного вивчення передового педагогічного досвіду розвинених країн світу. Відкритість сучасного українського суспільства створює умови для збагачення національної системи освіти й виховання кращими досягненнями світової культури. Не випадково Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття) орієнтує на “розроблення теоретико-методологічних аспектів національної системи виховання з урахуванням вітчизняного й зарубіжного досвіду”. У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті визначається, що освіта підпорядкована “формуванню системи національних інтересів як головних пріоритетів світоглядної культури особистості” і разом з тим вона “сприяє оволодінню багатствами світової культури, вихованню поваги до народів світу”. Звернення до досвіду високорозвинених країн, які мають сформовані традиції в галузі інтеграції всіх виховних сил суспільства у справі формування підростаючих поколінь, дають можливість виявити позитивні й негативні моменти в організації вітчизняного виховного процесу, обґрунтувати шляхи його вдосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Взаємодія школи та соціального середовища у вихованні учнів колежів і ліцеїв Франції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок