Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Медико-соціальне обґрунтування створення закладів паліативної медицини

Медико-соціальне обґрунтування створення закладів паліативної медицини

Назва:
Медико-соціальне обґрунтування створення закладів паліативної медицини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,34 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Міністерство ОХОРОНИ ЗДОРОВ’я України
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П. Л. ШУПИКА
МОСКВЯК Євген Йосифович
УДК: 616-058:616-93.75
Медико-соціальне обґрунтування
створення закладів паліативної медицини
14.02.03 – соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
К и ї в – 2 0 0 7


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Рудень Василь Володимирович, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Корнацький Василь Михайлович, Національний науковий центр Інститут кардіології імені М.Д. Стражеско АМН України, заступник директора по клінічній роботі;
- кандидат медичних наук, доцент Салюта Михайло Юхимович, Інститут народної медицини, ректор, завідувач кафедри соціальної медицини, головний лікар лікарні № 1 Дарницького району міста Києва.
Провідна установа:
Український інститут громадського здоровя Міністерства охорони здоровя України
Захист відбудеться 15 червня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.613.07 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9, аудиторія № 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий 10 травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради,
доцент Бугро В.І.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ, 1987), щорічно у світі реєструється до 6 млн. нових випадків злоякісних захворювань різної локалізації, а помирають від раку понад 4 млн. чоловік. Відзначаючи зростання на 17,8 % за останні десятиріччя онкологічної захворюваності та смертності від них на 23 %, експерти Міжнародної асоціації з вивчення раку вказують, що вже у 2000 році кількість вперше зареєстрованих онкологічних хворих у світі зросла до 10 млн. випадків, а кількість померлих – до 6,2 млн. осіб з даною патологією.
В Україні, згідно даних Інституту онкології АМН України (2001), щороку виявляють майже 160 тис. нових випадків раку, тоді як помирають від цього недугу близько 100 тис. осіб. Окрім того понад 50 % онкологічних хворих перебувають у запущеній стадії хвороби і переходять до категорії невиліковних. Саме ця категорія хворих потребує лише певного догляду, тобто паліативної допомоги. ВООЗ розглядає таку допомогу як активний цілісний догляд за пацієнтами, хвороби яких не підлягають лікуванню.
Основним симптомом онкологічних хвороб є страждання невиліковних хворих від різновидів хронічного больового синдрому, що відзначається у 70 % випадків і який, за оцінкою експертів ВООЗ (1988), щоденно переживають 3,5 млн. хворих у термінальній стадії. Полегше-ння цього синдрому стає важливою медико-соціальною проблемою національних систем охорони здоров’я.
Не зважаючи на наявність значної кількості наукових досліджень у галузі онкології, в тому числі й організації онкологічної служби (Білоконь К., 2006; Бэкон Ф., 1971; Angell M., 2002), надання допомоги онкологічним хворим, які потребують лише паліативного лікування, не було предметом уваги дослідників, про що свідчить фактична відсутність наукових праць з даної проблеми. До того ж, медичними працівниками, в тому числі й організаторами охорони здоров’я, соціальна роль і значущість паліативної медицини сприймалися недостатньо серйозно.
Як наслідок - спостерігається повна відсутність в Україні медичних закладів або відповідних структур медико-соціальної допомоги невиліковним хворим, визначених номенклатурою МОЗ України, а наявні лікарні невідкладних станів не відповідають потребам догляду за ними та не забезпечують їх паліативним лікуванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Медико-соціальне обґрунтування створення закладів паліативної медицини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок