Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ І ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ЇХ ФУНКЦІОНУВАННЯ

РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ І ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ЇХ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ І ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ЇХ ФУНКЦІОНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,21 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТЮТЕНКО Наталія Вадимівна
УДК 631.152:358.114
РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ І
ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО
МЕХАНІЗМУ ЇХ ФУНКЦІОНУВАННЯ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Червен Іван Іванович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН
заслужений діяч науки і техніки України
Месель-Веселяк Віктор Якович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
заступник директора з наукової роботи,
завідувач відділу організації виробництва
і земельних відносин;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шеїн Іван Васильович,
Інститут агропромислового виробництва
в Миколаївській області,
завідувач відділу аграрної економіки.
Провідна установа – Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра аграрного бізнесу,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “28” жовтня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької Комуни, , конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “24” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування економічних відносин, розвиток нових форм господарювання на засадах приватної власності спричинили розвиток на селі селянських (фермерських) господарств. Їх створення і розвиток – це дуже важливий, викликаючий здорове конкурентне змагання, фактор. Але їх розвиток здійснюється практично стихійно і працюють вони з невисокою ефективністю. Проте в цій формі господарювання є достатньо потужній потенціал в сфері виробництва. Тому для підвищення ефективності здійснення виробничої діяльності селянськими (фермерськими) господарствами необхідно створити ефективний економічний механізм, який має бути підтриманий законодавчо з боку держави.
Протягом останніх декількох років дослідженням теоретичних і практичних аспектів проблеми ефективного розвитку селянських (фермерських) господарств займались такі вчені, як Александрова А.І., Бурдейний І.М., Бурик А.Ф., Галиновская Е.С., Капинос Р.Г., Кропивко М.Ф., Липчук В.В., Лобас М.Г., Месель-Веселяк В.Я., Петренко О.Я., Саблук П.Т., Федоров М.М., Червен І.І., Шеїн І.В., та інші. Проте цілий ряд питань залишається невирішеними та не до кінця з’ясованими.
Сьогодні існує гостра необхідність у проведенні аналізу нових тенденцій розвитку селянських (фермерських) господарств, зміни їх функцій та сутності в післяреформаційний період. Більш глибокого вивчення потребує проблема підвищення їх ефективності, економічних зв’язків з іншими суб’єктами аграрного ринку. Отже, розробка важелів прибуткового функціонування селянських (фермерських) господарств на засадах ефективного економічного механізму має як для сучасного фермерства, так і для економічної науки в цілому велике практичне і наукове значення.
Актуальність проблеми, невирішеність та недостатнє її висвітлення в економічній науковій літературі зумовили вибір теми дисертаційної роботи і визначили коло розглянутих у ній питань, її цільову спрямованість та логіко-структурну побудову.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи економічного факультету Миколаївського державного аграрного університету з проблеми “Реформування аграрних підприємств і удосконалення економічних відносин в АПК”, яка є складовою підпрограми “Розробити пропозиції по організації ефективного виробництва в господарських формуваннях ринкового типу” Програми Інституту аграрної економіки УААН на 2001-2005 роки (номер держреєстрації 0102U000259).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК СЕЛЯНСЬКИХ (ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ І ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ЇХ ФУНКЦІОНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок