Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка ресурсозберігаючої технології шліхтування бавовняної пряжі

Розробка ресурсозберігаючої технології шліхтування бавовняної пряжі

Назва:
Розробка ресурсозберігаючої технології шліхтування бавовняної пряжі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОХРІМЕНКО ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 677.023.75
Розробка ресурсозберігаючої технології
шліхтування бавовняної пряжі
05.19.03 – технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Сльозко Григорій Федорович, Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри технічної хімії і харчових технологій
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Чугін Валерій Віталійович, Херсонський державний технічний університет, професор кафедри механічної технології волокнистих матеріалів
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Поліщук Степан Олександрович, ВАТ “Барвник”, м. Рубіжне, Луганської обл., начальник відділу маркетингу
Провідна установа:
Львівська комерційна академія, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, Центральна спілка споживчих товариств України, м. Львів
Захист відбудеться “20” червня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 67.052.02 в Херсонському державному технічному університеті за адресою: Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного технічного університету (Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24).
Автореферат розісланий 17 травня 2002
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумська О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Текстильна галузь України переживає серйозні труднощі, пов’язані не тільки з відсутністю сировини, але й з енергетичною кризою у нашій країні. Текстильне виробництво є енерго- та матеріалоємним і вимагає великих витрат, насамперед, на пару й воду. Проблеми з енергоносіями призводять часом до зупинки цілих фабрик, тому одним з істотних факторів розвитку текстильної промисловості на сучасному етапі є енергозбереження.
При підготовці ниток до ткацтва найбільш енерго- та матеріалоємною є стадія шліхтування, воно проводиться винятково для зниження обривності пряжі та прямо пов'язано з ефективністю ткацького виробництва.
На вітчизняних підприємствах текстильної промисловості для шліхтування основ бавовняної пряжі значне місце за обсягом використання займає крохмаль. Традиційно крохмальна шліхта готується термічним, термохімічним та термомеханічним способами, що спричиняє значні витрати теплової енергії. Ці способи приготування шліхти передбачають нагрівання крохмальної суспензії до температури клейстеризації крохмалю і наступну розварку крохмального клейстеру або хімічне розщеплення крохмалю.
При приготуванні крохмальної шліхти закладається від 50 до 90 кг крохмалопродуктів на 1 тонну шліхти для забезпечення формування на пряжі необхідного приклею. У діапазоні таких концентрацій шліхта структурована, має високу в’язкість, що заважає її проникненню у пряжу.
Отримання шліхтувальних композицій із покращеними шліхтуючими властивостями, при одночасному зниженні витрат крохмалопродуктів на їхнє приготування є доцільним для текстильної промисловості.
Шліхтування є енергоємним процесом, тому однією із вимог розвитку шліхтувального виробництва є зниження енерговитрат при його проведенні. У зв’язку з цим, розробка технології приготування крохмальної шліхти, що не вимагає використання теплової енергії, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках тематики наукових досліджень Херсонського державного технічного університету та пріоритетних напрямків розвитку текстильної галузі, які викладено у Державній програмі розвитку легкої промисловості України на період до 2000 року (затверджена Кабінетом Міністрів України 29.01.96 р., протокол № 7).
Особистий внесок автора полягає у теоретичному обґрунтуванні і розробці механохімічного способу приготування крохмальної шліхти при температурі 18-20С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка ресурсозберігаючої технології шліхтування бавовняної пряжі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок