Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІЙ СФЕРІ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА (на прикладі української національної меншини)

ІНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІЙ СФЕРІ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА (на прикладі української національної меншини)

Назва:
ІНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІЙ СФЕРІ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА (на прикладі української національної меншини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ШВИДЮК Сергій Мирославович
УДК: 327.58 (438)
ІНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІЙ СФЕРІ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА
(на прикладі української національної меншини)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Фісанов Володимир Петрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
міжнародної інформації
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Картунов Олексій Васильович,
Університет економіки та права “КРОК”,
завідувач кафедри міжнародної інформації
кандидат політичних наук, доцент
Гон Максим Мойсейович,
Рівненський державний гуманітарний
університет, доцент кафедри
всесвітньої історії
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень імені І.Ф. Кураса
 
 
Захист відбудеться “19” січня 2007 року об 11 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “ ” 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Катеринчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах становлення сучасної моделі міждержавних відносин у Європі важливе значення відіграє дослідження процесів пов’язаних із функціонуванням багатонаціональних спільнот як на державному, так і на міжнародному рівні. Суттєву роль для розуміння складних механізмів стосунків у багатоетнічному середовищі відіграють знання про місце та роль в них етнонаціональних меншин. Багатогранність цих стосунків можна спостерігати на прикладі етнонаціональної структури Республіки Польща.
Актуальність теми. Період кінця ХХ – початку ХХІ ст. характеризується зміною парадигми в етнонаціональній політиці країн Центральної та Східної Європи. У порівнянні з соціалістичним періодом в етнонаціональній сфері Республіки Польща сталися докорінні зміни. Ці зміни мали інституційний характер і відбувалися у двох площинах: державної політики і спільнот меншин. Процеси інституціалізації в етнонаціональній сфері Республіки Польща охопили усі без винятку етнонаціональні групи країни. Зрозуміло, що про свої вимоги на весь голос заявила і українська національна меншина.
В Україні, особливо на сучасному етапі, існує проблема врегулювання взаємин у сфері міжнаціональних відносин з окремими етнонаціональними групами зокрема російською, татарською, румунською, а також, час від часу, набуває загострення проблема карпато-русинства. Тому особливо актуальним є вивчення досвіду взаємин української національної меншини як з титульною нацією, іншими етнонаціональними групами, так і з державними структурами Республіки Польща. Адже українська національна меншина у Польщі, як інтегральна частина українського народу, є однією з найбільших і стала активним учасником та творцем цих процесів. Тому видається важливим дослідження, з одного боку ролі та місця Польської держави у реалізації прав й задоволенні потреб українців у Польщі, а з іншого – участі самої меншини у суспільному і політичному житті країни.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках комплексної наукової теми, яка розробляється кафедрою міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича під назвою “Проблеми соціально-політичної історії та міжнародних відносин у сучасному світі” (номер державної реєстрації 0103U004367)
Метою роботи є всебічне дослідження інституційних процесів у сфері етнополітики Республіки Польща, що стосуються забезпечення прав та потреб української національної меншини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІЙ СФЕРІ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА (на прикладі української національної меншини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок