Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИСКОРЕННЯ ПУЧКІВ ВАЖКИХ ІОНІВ У ЛІНІЙНИХ ПРИСКОРЮВАЧАХ З ЗУСТРІЧНО-ШТИРЬОВОЮ СТРУКТУРОЮ

ПРИСКОРЕННЯ ПУЧКІВ ВАЖКИХ ІОНІВ У ЛІНІЙНИХ ПРИСКОРЮВАЧАХ З ЗУСТРІЧНО-ШТИРЬОВОЮ СТРУКТУРОЮ

Назва:
ПРИСКОРЕННЯ ПУЧКІВ ВАЖКИХ ІОНІВ У ЛІНІЙНИХ ПРИСКОРЮВАЧАХ З ЗУСТРІЧНО-ШТИРЬОВОЮ СТРУКТУРОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
УДК 621.384.6
КОБЕЦЬ Анатолій Пилипович
ПРИСКОРЕННЯ ПУЧКІВ ВАЖКИХ ІОНІВ
У ЛІНІЙНИХ ПРИСКОРЮВАЧАХ
З ЗУСТРІЧНО-ШТИРЬОВОЮ СТРУКТУРОЮ
(01.04.20 – фізика пучків заряджених частинок)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в інституті “Плазмової електроніки та нових методів прискорення” Національного наукового центру “Харківський Фізико-Технічний Інститут” Державного Комітету по науці і інтелектуальній власності Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
Бомко Василь Олексійович,
начальник лабораторії
ІПЕНМУ ННЦ ХФТІ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Карась Вячеслав Ігнатович,
начальник лабораторії
ІПЕНМУ ННЦ ХФТІ
доктор фізико-математичних наук,
професор Рашкован Василь Маркович,
професор кафедри Державного
аерокосмічного університету ХАІ
Провідна організація: Науковий фізико-технологічний центр Міністерства освіти та НАН України,м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “ 23 “ листопада 1999 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 310108, м. Харків, вул. Академічна, 1, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” за адресою: 310108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий “ 15 “ жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І.Айзацький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Прискорення пучків важких іонів є однією із галузей науки і техніки, що розвиваються найбільш швидко. Серед уже традиційних напрямків використання важких іонів важливе місце займають дослідження з ядерної фізики і радіаційного матеріалознавства. Проте, в останні роки велика увага приділяється новим професіям пучків важких іонів, таким як дослідження з керованого термоядерного синтезу, а також одержання інтенсивного пучка швидких нейтронів, вивчення надсильних полів тощо. Найбільше вражаючим є проникнення пучків важких іонів у високі технології. Спрямована і строго дозована глибина імплантації необхідного сорту іонів у напівпровідникові матеріали є важливим засобом розвитку новітньої мікрорадіоелектроніки. Трекові мембрани подають унікальні можливості очищення рідин і газів. Особливо широке застосування пучків важких іонів спостерігається в усьому світі в медицині. У розвинених країнах працюють декілька комплексів в області діагностики і радіаційної терапії онкологічних захворювань, де застосовуються пучки важких іонів різноманітного сорту і різноманітних енергій.
На Україні дотепер такі комплекси або проекти відсутні. Радіотерапія в онкологічних клініках здійснюється на застарілих, малоефективних джерелах - випромінювань або в кращому випадку, прискорювачах електронів, що у великому ступені уражають здорову тканину. Проте, із часом Україні не можна буде залишатися осторонь від галузі медицини, що розвивається бурхливо - радіотерапії онкологічних захворювань на базі пучків важких іонів. Те ж саме відноситься і до наукових і технологічних напрямків використання пучків важких іонів.
На Україні єдиним науковим центром, де проблема прискорення пучків важких іонів у лінійних прискорювачах знаходиться на світовому рівні, є ННЦ ХФТІ. Тут накопичений великий досвід розробки, спорудження, наладки й експлуатації лінійних прискорювачів важких іонів. У 80-х роках на базі розробленої в ХФТІ модифікації зустрічно-штирьової структури (ВШУС) здійснена реконструкція передобдиркової і основної секцій ЛУМЗІ. Вперше у світі ця перспективна прискорююча структура була впроваджена в чинному значному прискорювачі і показала свою високу ефективність. Ці розробки широко відомі і за рубежем. Пізніше вони одержали великий розвиток у ФРН і Японії.
Для становлення на Україні галузей високих технологій і медико-біологічного напрямку потрібне створення лінійних прискорювачів важких іонів різноманітного призначення, що можливо при подальшому удосконалюванні зустрічно-штирьових структур, створенню нових ефективних її модифікацій, розробці комплексу систем настройки і пристроїв формування заданого розподілу прискорюючого поля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРИСКОРЕННЯ ПУЧКІВ ВАЖКИХ ІОНІВ У ЛІНІЙНИХ ПРИСКОРЮВАЧАХ З ЗУСТРІЧНО-ШТИРЬОВОЮ СТРУКТУРОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок