Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ

ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ / сторінка 5

Назва:
ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Графічну інтерпретацію отриманих залежностей наведено на рис. 2
Аналіз рис.2 показує, що для матриці вагового типу спостерігається експоненційне зростання постійної часу перехідних процесів пп при збільшенні кількості розрядів. Для матриці драбинкового типу пп практично не залежить від кількості розрядів. Для матриць комбінованого типу також спостерігається експоненційне зростання пп, проте порядок експоненти визначається кількістю сегментів.
Отже, для максимального зменшення часу перехідних процесів і, як результат, для збільшення швидкодії перетворення найдоцільніше використовувати ЦАП на основі матриці драбинкового типу.
З метою дослідження та моделювання перехідних процесів в конденсаторних ЦАП було отримано вираз, що описує струм в і-й гілці конденсаторної матриці вагового типу за умови комутації опорної напруги на j-ту гілку:
(3)
звідки було отримано математичні співвідношення, що описують напругу на виході конденсаторної матриці за умови відхилень номіналів конденсаторів та опорів ключових елементів від ідеальних значень:
, (4)
. (5)
Графічну інтерпретацію останніх наведено на рис. 3, де показано чотири різні випадки перехідних процесів. Слід зауважити, що в реальному пристрої спостерігається певна комбінація даних варіантів. З останнього виразу неважко отримати умову “ідеального” перехідного процесу, коли напруга на виході матриці миттєво змінюється в кінцевий стан. Такою умовою є 1=2…=i…=n-1, де i – постійна часу і-ої гілки матриці.
З виразів (4) та (5) випливає, що значення відхилень номіналів конденсаторів та опорів ключових елементів безпосередньо впливають на тривалість перехідних процесів. “Найгірший” випадок має місце, коли в одній гілці спостерігається максимальне додатне відхилення постійної часу, а в усіх інших максимальне від’ємне, або навпаки. В цьому випадку вирази (4), (5) набувають вигляду:
 
(6)
Залежності відхилень постійної часу та амплітуди “стрибка” наведено на рис. 4.
Рис.3. Перехідні процеси за наявності відхилень елементів
Рис.4. Залежності параметрів перехідного процесу від відхилень опорів ключових елементів: а) , б)
Результати комп’ютерного моделювання АЦП засобами схемотехнічного проектування, зокрема за допомогою САПР OrCAD, та результати моделювання з використанням розроблених математичних моделей підтверджують повну адекватність запропонованої моделі.
Використання розробленої математичної моделі дозволяє визначити співвідношення між номіналами конденсаторів та опорами ключових елементів, за яких тривалість перехідних процесів у конденсаторній матриці буде мінімальною. Крім того, отримані математичні співвідношення дозволяють створити програмне забезпечення для дослідження динамічних властивостей АЦП із перерозподілом заряду з ваговою надлишковістю з метою визначення мінімально допустимих тривалостей тактів врівноваження для різних значень основи системи числення під час проектування пристроїв та систем на їх основі.
У третьому розділі дисертаційної роботи розглянуто інструментальні похибки швидкодіючих АЦП із ваговою надлишковістю: досліджено статичні режими роботи АЦП із перерозподілом заряду, проаналізовано статичні похибки конденсаторних матриць драбинкового та комбінованого типів та вплив відхилень номіналів конденсаторів на похибки формування ваг розрядів.
Показано, що для АЦП на конденсаторній матриці вагового типу напруга на виході матриці після врівноваження дорівнюватиме:
(7)
де - розрядні коефіцієнти з множини , - ємність конденсатора наймолодшого розряду, - сумарна ємність конденсаторної матриці.
Для конденсаторної матриці драбинкового типу залежність буде такою:
, (8)
де - розрядний коефіцієнт, який дорівнює 1 у випадку, коли до i-го розрядного конденсатора підключено та 0 - в іншому випадку.
Розраховано значення допоміжних ємностей ( або ) залежно від основи системи числення для усіх трьох типів конденсаторних матриць. Розраховано значення конденсаторів зв’язку для матриць драбинкового та комбінованого типів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок