Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ

Загрузка...

ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ / сторінка 6

Назва:
ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Рис.5. Навантажена конденсаторна матриця драбинкового типу
Для конденсаторної матриці драбинкового типу (рис.5), зробивши декілька припущень відносно локалізації відхилень номіналів окремих конденсаторів матриці, а також відносно ємності навантаження, проаналізовано вплив цих відхилень на відносну похибку напруги :
, (9)
де - основа системи числення, bi – відповідні розрядні коефіцієнти, якщо і<0, bi=0.
Також було отримано вираз для відносної похибки результуючої напруги за умови відсутності ємності навантаження, який несуттєво відрізняється від виразу (9). Графічні інтерпретації залежностей коефіцієнтів впливу похибок конденсаторів від вхідного коду наведено на рис. 6.
Рис.6. Залежності коефіцієнтів впливу похибок окремих
конденсаторів матриці на вихідну напругу.
Аналіз рис.6 показує, що максимальний коефіцієнт впливу похибки спостерігається для конденсаторів та , тобто тих, що найближче розташовані до схеми порівняння. Слід також відзначити, що коефіцієнт впливу приймає як додатні так і від’ємні значення залежно від того, чи підключено відповідну гілку матриці до чи ні. При використанні недвійкових систем числення спостерігається незначне збільшення коефіцієнту впливу.
У роботі також визначено ступінь впливу похибки та на вагу і-го розряду:
(10)
Отже, показано, що, на відміну від матриць вагового типу, похибка і-го розряду ЦАП залежить не тільки від похибки і-го конденсатора матриці, а і від похибок інших конденсаторів.
Графічні інтерпретації впливу похибок конденсаторів та наведено на рис. 7,а та рис. 7,б відповідно.
Рис.7. Залежності впливу похибок номіналів конденсаторів
на ваги окремих розрядів
На основі аналізу виразу (10) та рис.7 з’ясовано, що конденсаторну матрицю можна поділити на шість зон, як показано на рис. 8. Вплив похибок номіналів конденсаторів на похибку формування і-го розряду при цьому залежить від номера зони, в якій розташовано конденсатор і визначається відповідним виразом:
(11)
де замінюється на або на .
Рис.8. Розподіл матриці на зони впливу на і-тий розряд
Нехай технологія виготовлення конденсаторної матриці визначає похибку виготовлення конденсаторів в діапазоні . Очевидно, що найгірший випадок має місце, коли всі конденсатори матимуть максимальне відхилення причому знак відхилення буде такий, що для певної комбінації вони всі додаватимуться з одним знаком. Зрозуміло, що для кожної кодової комбінації спостерігатиметься своя, найгірша, комбінація відхилень. Для отримання графічної інтерпретації залежності максимально можливого коефіцієнту впливу від кодової комбінації будемо здійснювати додавання всіх складових за абсолютними значеннями:
, (12)
де:
,
.
Графічні інтерпретації , та для різних значень показано на рис. 9. З отриманих графіків видно, що для найбільш чутливою до відхилень конденсаторів матриці є середина діапазону , приблизно від 010...0 до 101...1, причому для комбінацій, близько до 0111...0 та 100...0 спостерігається незначне зменшення .
Рис.9. Залежність максимально можливого коефіцієнту впливу від кодової комбінації
На основі виразу (12) можна отримати залежність кількості неточних розрядів від похибки dСmax. Графічну інтерпретацію останньої наведено на рис.10, де „д” позначає матрицю драбинкового типу, а „в” – вагового.
Рис.10. Залежність кількості неточних розрядів від похибки dСmax
Отже, в ході досліджень встановлено, що для матриць драбинкового типу кількість неточних розрядів при однаковій похибці елементної бази є дещо меншою, ніж в інших типах матриць, що робить їх більш привабливими для побудови перетворювачів.
У четвертому розділі дисертаційної роботи подані рекомендації щодо реалізації самокаліброваних АЦП із перерозподілом заряду на основі НПСЧ: проаналізовано методи підвищення точності швидкісних АЦП із перерозподілом заряду на основі НПСЧ, розглянуто особливості реалізації структур самокаліброваних АЦП із перерозподілом заряду на основі НПСЧ та їх окремих аналогових вузлів. Структурну схему самокаліброваного АЦП із перерозподілом заряду показано на рис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок