Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ

ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ

Назва:
ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вінницький національний технічний університет
харьков олексій михайлович
УДК 681.325+681.335
ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП
ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ,
ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ
Спеціальність 05.13.05 – елементи та пристрої
обчислювальної техніки та систем керування
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, професор
Азаров Олексій Дмитрович,
Вінницький національний технічний університет,
директор Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, завідувач кафедри обчислювальної техніки
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, с.н.с.
Багацький Валентин Олексійович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, м. Київ, провідний науковий співробітник відділу перетворювачів форм інформації
кандидат технічних наук, доцент
Мичуда Леся Зиновіївна,
Національний університет “Львівська політехніка”, доцент
кафедри автоматизації теплових та хімічних процесів
Захист відбудеться " 12 " жовтня 2007р. о 930 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м.Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК, к. 210.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м.Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розіслано " 07 ” вересня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
С.М. Захарченко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світ, що нас оточує, є джерелом аналогових сигналів, зокрема таких, як напруга, струм, інтенсивність звуку, тиск, температура тощо. Аналогові сигнали є безперервною функцією часу. Однак сучасні процесори можуть обробляти здебільше цифрові сигнали, які є дискретними у часі. Електронні аналогові обчислювачі характеризуються значно меншою гнучкістю і функціональністю. Саме тому більшість сучасних систем оброблення інформації мають у своєму складі аналого-цифрові та цифроаналогові перетворювачі (АЦП і ЦАП). Найбільш важливими проблемами, які були і залишаються для цих пристроїв є підвищення точності та швидкодії, зменшення споживаної потужності, забезпечення якісної роботи в широкому діапазоні температур та протягом тривалого часу експлуатації.
У теперішній час поширення набули АЦП, що реалізовані з використанням техніки комутованих конденсаторів. Цей підхід має низку беззаперечних переваг. По-перше, відпадає необхідність у використанні схеми вибірки та зберігання, оскільки ця функція є вбудованою для будь якого перетворювача на комутованих конденсаторах. По-друге, для побудови цих пристроїв використовується обмежене коло компонентів: конденсатори, ключові елементи, операційні підсилювачі та компаратори. Завдяки сучасному розвитку технології всі вищезгадані пристрої досить легко реалізуються в інтегральному виконанні. По-третє, сам принцип функціонування таких пристроїв передбачає значно менше споживання потужності порівняно з АЦП, що використовують ЦАП резистивного типу.
Однак, питання підвищення точності та швидкодії АЦП на комутованих конденсаторах на сьогоднішній день залишаються актуальними. Це пояснюється широким застосуванням цих пристроїв у різноманітних системах збору та оброблення інформації, цифрових системах звуко- та відеозапису, сучасній медичній апаратурі тощо. Технологічні шляхи розв’язання цієї задачі мають принципові обмеження. Так використання лазерного припасування елементів крім суттєвого збільшення вартості виробництва, додатково призводить до погіршення температурних параметрів, до того ж зменшує надійність пристроїв.
Інший підхід щодо покращення характеристик АЦП та ЦАП свого часу було запропоновано О.Д.Азаровим. Особливістю цього підходу є те, що він дає принципову можливість побудови високоточних АЦП та ЦАП на неточній елементній базі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ШВИДКОДІЮЧІ ВИСОКОТОЧНІ АЦП ІЗ ПЕРЕРОЗПОДІЛОМ ЗАРЯДУ З ВАГОВОЮ НАДЛИШКОВІСТЮ, ЩО САМОКАЛІБРУЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок