Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,10 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
ПАДЕРІН ІВАН ДМИТРОВИЧ
УДК 338.24:658.003.13
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(переробна промисловість)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Дніпропетровській державній фінансовій академії Міністерства фінансів України.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
Булєєв Іван Петрович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу проблем економіки підприємств.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович,
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри інвестиційного менеджменту;
доктор економічних наук, професор
Орлов Олівер Олексійович,
Хмельницький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки підприємства та підприємництва;
доктор економічних наук, професор
Довбня Світлана Борисівна,
Національна металургійна академія (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки промисловості.
Захист відбудеться «18» квітня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промис-ловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий «18» березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація економіки України пов'язана з кардинальними змінами в управлінні підприємствами, з потребою активізації господарської діяльності, а також інтеграцією у світове господарство. Тому важливим напрямом сучасної економічної науки і практики є вдосконалення методів економічних перетворень на підприємствах. Одним із підходів до ефективного вдосконалення економіки підприємства є використання наукового і практичного досвіду, накопиченого у плановій і ринковій економіці з урахуванням національних особливостей.
Значний внесок у вирішення проблеми підвищення економічної ефективності промислового підприємства зроблено українськими, російськими та зарубіжними вченими, такими як О. Амоша, І. Ансофф, С. Аптекар, М. Веселов, І. Багрова, І. Булєєв, І. Владимирова, О. Галушко, В. Геєць, С. Довбня, Ю. Долгоруков, П. Друкер, В. Дубровський, І. Кретов, К. Ковальчук, Ф. Котлер, В. Ландик, М. Мескон, О. Орлов, В. Панков, Й. Петрович, В. Под-солонко, С. Покропивний, У. Руделіус, О. Савчук, Г. Семенов, Г. Скудар, В. Федоровський, М. Чумаченко.
Серед економічних проблем, що постають перед економікою України, на перший план наукового пошуку виходять питання підвищення економічної ефективності промислового підприємства. За десять останніх років рентабельність промислової продукції в Україні знизилася у три рази. Це пов'язано зі змінами цілей підприємств, їх організаційних форм управління, господарського законодавства, порядку інвестування та інших факторів. При цьому багато промислових підприємств не змогли вчасно адаптуватися до нових умов.
Вирішення даної проблеми – це насамперед обґрунтування шляхів поліпшення функціонування господарського механізму підприємства, пов'язаних із глибокою зміною в методології та методах планування, прогнозування та управління у зв'язку з переходом до ринкових відносин. Такий механізм має бути націлений як на окремі сторони діяльності, так і взагалі на підприємство, а також на гнучкість і пристосованість до зовнішніх змін, що забезпечують максимальну ефективність. Темпи економічного зростання задають підприємства з більш високим техніко-економічним потенціалом і пристосованістю до ринкових умов господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок