Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЗОНІ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ

КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЗОНІ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ

Назва:
КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЗОНІ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ЧЕРНИЦЬКИЙ ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 579.64:579.26: 632
КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЗОНІ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ
03.00.16 - екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в лабораторії мікробіометоду Інституту сільськогосподарської мікробіології УААН
Науковий керівник - кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ЗАРИЦЬКИЙ Микола Макарович, Інститут сільськогосподарської мікробіології УААН, завідувач відділу фітовірусології і біотехнології
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук ПИСАРЕНКО Павло Вікторович, Полтавська державна аграрна академія Міністерства аграрної політики України, декан агрономічного факультету
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ДРАЧ Юрій Олексійович, Інститут землеробства УААН, завідувач лабораторії грунтової мікробіології
Провідна установа - Харківський державний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, Міністерство аграрної політики України, м. Харків
Захист відбудеться ''5'' липня 2004р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 при Інституті агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий ''____'' травня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Моклячук Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед хвороб озимої пшениці в Україні кореневі гнилі належать до одних з найпоширеніших. Ареал хвороби повністю охоплює всі зони вирощування пшениці, як правило, є обов'язковим компонентом фітопатоценозу пшеничного поля і проявляється на посівах щорічно.
Актуальність досліджень збудників кореневих гнилей в біоценозах пшеничного поля зростає в зв'язку з їх здатністю продукувати небезпечні для здоров'я людини і тварини мікотоксини.
Наука про захист рослин орієнтує виробництво на застосування інтегрованих методів, що включають економічно доцільні і екологічно безпечні організаційно-господарські, агротехнічні, біологічні, генетичні й хімічні методи.
Провідне місце серед заходів боротьби за збереження врожаю, починаючи з часів Стародавньої Греції і до сьогодення, займає хімічний метод. Проте збільшення врожаїв i додаткова продукція отримані за рахунок хімічного контролю чисельності шкідників та збудників хвороб рослин, перекриваються негативними довгостроковими наслiдками для природи, сільськогосподарської економіки та існування людства (Васильева, 1999).
Тривале застосування хімічних засобів захисту рослин призводить до виникнення стійких штамів і популяцій патогенів, частота виникнення яких випереджає створення нових препаратів для їх контролю (Надкерничний, 1997).
В системах інтегрованого захисту рослин велика увага приділяється біологічному методу у зв'язку з його високою ефективністю в контролюванні чисельності окремих шкідників та збудників хвороб і цілковитій нешкідливості для навколишнього середовища. Виключно важливе значення у створенні біологічного екологобезпечного землеробства набуває застосування мікробних препаратів (Патика і ін.,1993).
Переваги мікробних препаратів: отримання екологічно безпечних продуктів, біологічне оздоровлення ґрунтів, підвищення врожайності сільськогосподарських культур на 10-50%, зниження шкідливої дії тривалого використання пестицидів (Кандыба, 1997).
Для удосконалення існуючої системи захисту озимої пшениці від кореневих гнилей необхідно проводити визначення та уточнення видового складу збудників хвороби, які є домінуючими в патогенному комплексі, оптимізацію агротехнічних заходів захисту та вивчення ефективності застосування мікробних препаратів як засобів захисту рослин.
В умовах реформування сільськогосподарського виробництва пошук шляхів збільшення урожаю озимої пшениці отриманого за рахунок системи захисту рослин, оптимізації фітосанітарного стану агроценозів, біологізації і екологізації аграрного виробництва є надто важливим та актуальним щодо практичного застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЗОНІ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ЇХ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок