Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЗАСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ МУЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

ПОЛІХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЗАСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ МУЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

Назва:
ПОЛІХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЗАСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ МУЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
БУЗОВА Олена Дмитрівна
УДК 378.016:78+378.036
ПОЛІХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЗАСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ МУЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
13.00.02 – теорія і методика навчання музики
та музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені
М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Падалка Галина Микитівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, професор кафедри фортепіан-
ного виконавства та художньої культури
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, дійсний член АПН України
Зязюн Іван Андрійович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, директор
кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник
Масол Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України, завідувач
лабораторії естетичного виховання.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра історії, теорії музики та методики музичного виховання, Міністерство освіти і науки України, м.Рівне.
Захист відбудеться "_8__" __вересня__2004 р. о __14_ годині _30_хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова 01601, м.Київ, вул. Пирогова,9.
Автореферат розісланий „__1___” __серпня___ 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Т.М.Завадська


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Утвердження гуманістичної парадигми освіти на сучасному етапі розвитку суспільства активізує увагу науково-педагогічної громадськості до проблем духовно-естетичного розвитку учнівської молоді. Вирішення педагогічних завдань, що постають у світлі загальнодержавних пріоритетів, вимагає розробки нових нетрадиційних рішень у сфері підготовки вчителів художнього циклу предметів.
Професіоналізм вчителя музики значною мірою зумовлено його досягненнями в галузі фахового навчання. В умовах сьогодення підвищення якості музичної підготовки студентів передбачає узгодження її з потребами цілісного підходу до художньо-виховної роботи в школі. Учитель музики не зможе на сучасному рівні здійснювати музичне навчання учнів у відриві від завдань поліхудожнього їх виховання, де музичне виховання виступає як суттєвий, але один із його компонентів .
Проблема розвитку художньої культури майбутніх вчителів музики, розширення їх компетентності в різних видах мистецтва стала предметом ґрунтовних сучасних досліджень (Рапацька Л.О., Шевнюк О.Л., Щолокова О.П. та ін.). Традиційно поліхудожнє виховання розглядається як один з потрібних бажаних компонентів підготовки студентів, що має співіснувати з іншими, гранями їх професійного становлення, зокрема, музичним навчанням. При такому підході поза увагою науковців залишаються питання впливу результатів спілкування студентів з різними видами мистецтва власне на музичну підготовку, донині не з’ясовано методичні засади оптимального залучення майбутніх вчителів до спілкування з художніми образами різних видів мистецтва саме в процесі їх музичного навчання, не досліджено умови реалізації впливу полі- художньої діяльності на удосконалення професійних основ навчально-виховного процесу з музичних дисциплін.
Прогалини наукового знання позначаються на практиці підготовки майбутніх вчителів музики, зумовлюючи в ній ряд суттєвих суперечностей. По-перше, спостерігається недостатня узгодженість між загальнохудожньою і музично-фаховою підготовкою студентів, внаслідок чого результати творчих контактів з різновидами мистецтва стають індиферентними до потреб музичної кваліфікації майбутніх вчителів. По-друге, відокремленість музичної від універсально художньої підготовки студентів призводить до рецидивів вузько-ремісницького підходу, де технологічні міркування переважають над естетично-творчими завданнями музичного навчання студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІХУДОЖНЄ ВИХОВАННЯ ЯК ЗАСІБ УДОСКОНАЛЕННЯ МУЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок