Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка ГІРНИЧО-ГЕОМЕТРИЧНОГО МЕТОДУ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ

Розробка ГІРНИЧО-ГЕОМЕТРИЧНОГО МЕТОДУ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ

Назва:
Розробка ГІРНИЧО-ГЕОМЕТРИЧНОГО МЕТОДУ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Криворізький технічний університет
ПЕРЕМЕТЧИК АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 622.142.5 + 553.04
Розробка ГІРНИЧО-ГЕОМЕТРИЧНОГО МЕТОДУ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ
Спеціальність 05.15.01 – маркшейдерія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Криворізькому технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Шолох Микола Васильович,
Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри маркшейдерії.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Зеленський Олександр Семенович,
Криворізький економічний інститут
Київського національного економічного університету, завідувач кафедри інформатики та інформаційних технологій,
Міністерство освіти і науки України;
кандидат технічних наук, доцент
Чирва Олександр Іванович,
Асоціація “Укррудпром” (м. Кривий Ріг),
головний спеціаліст відділу спеціальних
маркшейдерсько-геодезичних досліджень.
Провідна установа: Донбаський державний технічний університет,
кафедра маркшейдерії, геодезії та геології,
Міністерство освіти і науки України,
(м. Алчевськ).
Захист дисертації відбудеться “ 21 ” квітня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 при Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., вул. Пушкіна, 37.
Телефони: (0564) 23-22-30, 23-24-25. Факс (0564) 74-84-12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Голишев О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Прискорене нарощування економічного потенціалу на основі досягнень науково-технічного прогресу неможливе без подальшого розвитку гірничо-видобувної промисловості, що вимагає розширення сировинної бази гірничо-видобувних підприємств і, отже, підвищення наукового обґрунтування прогнозів і геологічної оцінки родовищ корисних копалин, збільшення комплексності і повноти використання мінеральної сировини. Вирішення цих задач вимагає створення моделей родовища, що задовольняють критеріям достовірності одержуваної гірничо-геологічної інформації на основі методів геометризації.
Геометричні графіки, що відображають якісні властивості, дають можливість встановити певну залежність між компонентами, що входять до складу корисної копалини, і, тим самим, виявити характер розміщення цих компонентів в корисній копалині. Останнє має істотне значення при проектуванні розробки родовища і, особливо, при його експлуатації.
Маючи такі графіки, можна планувати видобуток корисної копалини з певним складом, необхідним для технологічного процесу його переробки.
Для залізорудної промисловості України характерне в даний час переважання відкритого способу розробки, що складає близько 80% загального об’єму видобутку сировини. При цьому практично весь видобуток здійснюється з глибоких кар’єрів, завглибшки більше 100 метрів, а проектна глибина для багатьох кар’єрів встановлена на рівні 400  500 метрів.
Поглиблення гірничих робіт, промислове освоєння важкозбагачуваних руд з низьким вмістом заліза і складних за мінеральним складом, застосування технологічних схем і устаткування великої одиничної потужності веде до збільшення кількісних і якісних втрат корисного компоненту, до збільшення найменувань показників якості і властивостей руди, що впливають на збагачення, до зниження якості концентрату внаслідок ведення процесу збагачення не на оптимальному рівні через коливання якості руди.
Аналізом техніко-економічних показників виробництва чавуну встановлено, що найбільший вплив на його собівартість надає якісний склад руди і витрата палива. При цьому слід враховувати, що не тільки підвищення вмісту заліза покращує техніко-економічні показники металургійного переділу, але й не менш важливу роль грає досягнення високого ступеня усереднення руди за якістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка ГІРНИЧО-ГЕОМЕТРИЧНОГО МЕТОДУ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ЗАЛІЗОРУДНИХ РОДОВИЩ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок