Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фрикційне нагрівання природного газу в енергетичному роздільнику

Фрикційне нагрівання природного газу в енергетичному роздільнику

Назва:
Фрикційне нагрівання природного газу в енергетичному роздільнику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,96 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Савченко Олена Олексіївна
УДК 621.6-032.31
Фрикційне нагрівання природного газу
в енергетичному роздільнику
Спеціальність 05.23.03. – Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис


Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Балінський Іван Семенович
кандидат технічних наук, доцент кафедри теплогазопостачання і вентиляції інституту будівництва та інженерії довкілля Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти: Строй Анатолій Федорович
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри теплогазопостачання і вентиляції Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка.
Скляренко Олег Михайлович
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри теплогазо-постачання і вентиляції Київського національного університету будівництва і архітектури.
Захист відбудеться 19.03. 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680 м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 319.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Відгуки на автореферат просимо надсилати в двох примірниках за підписом, завіреним печаткою організації, на адресу: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31. КНУБА. Вчена рада.
Автореферат розісланий 14.02. 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Василенко О.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Відсутність власних запасів природного газу в Україні зумовлює постійну потребу в економії цього виду палива. Одним із шляхів зменшення використання природного газу є скорочення його споживання для власних потреб, зокрема при обслуговуванні об’єктів газопостачання. Так, на газорозподільних станціях для нагрівання газу перед процесом дроселювання залежно від типу нагрівників використовується до 300 тис.м3/рік природного газу.
Підтримання необхідної температури природного газу на газорозподільних станціях здійснюється для компенсації дросель-ефекту, який виникає при зниженні тиску природного газу після регулятора. При дроселюванні газу знижується не лише його тиск, але і температура, а відповідно змінюється і вологовміст природного газу, що може привести до утворення кристалогідратів на рухомих деталях регулятора тиску. Для запобігання утворення кристалогідратів природний газ нагрівають у підігрівниках різних типів, які відрізняються за видом теплоносія та розташуванням поверхонь теплообміну. Проте всі вони мають недоліки: потребують додаткового паливного газу та спеціально побудованих приміщень, мають великі габарити і масу, і, як наслідок, потребують великих капітальних та матеріальних затрат на їх влаштування та обслуговування, деякі є небезпечними у використанні.
На існуючих газорозподільних станціях з продуктивністю до 2 м3/год усунення вказаних недоліків можливе за рахунок застосування фрикційного нагрівання природного газу в енергетичних роздільниках.
Одним із стримуючих факторів запровадження цього методу нагрівання на діючих газорозподільних станціях є відсутність наукового обґрунтування вибору параметрів енергетичних роздільників для роботи на природному газі та відповідної нормативної документації. Тому розробка та наукове обґрунтування методу фрикційного нагрівання природного газу в енергетичному роздільнику, а також створення технологічної схеми газорозподільної станції, яка б забезпечила необхідний ступінь нагрівання природного газу для запобігання утворення кристалогідратів на елементах регулятора тиску газу, була б надійною в експлуатації, простою в обслуговуванні та мала б мінімальні експлуатаційні витрати є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фрикційне нагрівання природного газу в енергетичному роздільнику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок