Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нелінійні статичні та динамічні моделі управління запасами підприємств

Нелінійні статичні та динамічні моделі управління запасами підприємств

Назва:
Нелінійні статичні та динамічні моделі управління запасами підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Ляшенко Оксана Миколаївна
УДК 330.115:339.6
Нелінійні статичні та динамічні моделі управління запасами підприємств
08.03.02 - економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук
Василенко Юрій Васильович,
Інститут економічного прогнозування
НАН України,
завідувач відділу розвитку
зовнішньоекономічної діяльності.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вальдемар Володимирович
Київський національний економічний
університет,
заступник завідувача кафедри
економіко-математичних методів;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Скрипниченко Марія Іллівна
Інститут економічного прогнозування НАН України,
провідний науковий співробітник,
заступник завідувача відділу моделювання економічного розвитку.
Провідна установа Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України, відділ економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки (м. Київ).
Захист відбудеться “19” червня 2001 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ - 11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ - 11, вул. Панаса Мирного 26.
Автореферат розісланий “19” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Із розвитком підприємництва в Україні та при переході до ринкової системи господарювання серед теоретиків та практиків виникло розуміння того, що управління запасами повинно виходити за рамки простого планування майбутніх потреб у запасах при мінімізації загальних витрат на утримання запасу. Ще в 70-х роках минулого століття, під час сировинної та енергетичної світових криз, керівництво багатьох іноземних компаній зрозуміло, що необхідність впровадження нових методів управління запасами є запорукою виживання підприємства в складних економічних умовах.
Актуальність теми. Сьогодні підприємства стикаються з проблемами, пов'язаними з утриманням чи завоюванням позицій на ринках. Здатність співіснувати з навколишнім оточенням – соціальним, економічним, політичним, технологічним, коригувати свою діяльність відповідно до змін цього оточення та отримувати прибуток у ході виконання своїх стратегічних планів – є важливою передумовою отримання майбутніх прибутків та стійкості підприємства. Сучасне управління запасами – стратегічна та перспективна функція менеджменту підприємства. А сучасна система управління запасами – це не просто засіб для розрахунку, скільки запасів необхідно закупити і коли це зробити, а система, орієнтована на досягнення стратегічних цілей підприємства й охоплює всі сторони діяльності компанії. Крім того, запаси підприємства становлять чималу частку його активів і є предметом інвестування.
Типове виробниче підприємство близько 42% капіталу вкладає в матеріально-виробничі запаси. Тому ефективність роботи підприємства суттєво залежить від розміру інвестицій у запаси, а управління цими активами має велике значення. Управління запасами, в свою чергу, вирішує проблему оптимізації інвестицій у матеріально-технічні запаси і полягає у встановленні моментів і обсягів замовлення на їх поповнення та вимагає врівноваження ряду витрат, що зростають при збільшенні матеріально-технічних запасів та низки витрат, які знижуються при зростанні запасів. Управління запасами в більшій мірі, ніж інші аспекти бізнесу, може бути оцінено кількісно.
Різним аспектам досліджуваної проблематики приділяли і приділяють значну увагу, у своїх працях вітчизняні та зарубіжні вчені, а саме: математичне моделювання управління запасами підприємств висвітлене в працях: Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Нелінійні статичні та динамічні моделі управління запасами підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок