Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІГРАЦІЯ ТРИТІЮ В ПІДЗЕМНИХ ВОДАХ У РАЙОНІ РОЗТАШУВАННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

МІГРАЦІЯ ТРИТІЮ В ПІДЗЕМНИХ ВОДАХ У РАЙОНІ РОЗТАШУВАННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

Назва:
МІГРАЦІЯ ТРИТІЮ В ПІДЗЕМНИХ ВОДАХ У РАЙОНІ РОЗТАШУВАННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Турбаєвський Володимир Васильович
УДК 504.61:004.942
МІГРАЦІЯ ТРИТІЮ В ПІДЗЕМНИХ ВОДАХ У РАЙОНІ
РОЗТАШУВАННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС
Спеціальність 21.06.01 - екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Коваленко Григорій Дмитрович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, в.о. директора
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лагутін Михайло Федорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки Міносвіти України,
професор кафедри радіоелектронних пристроїв
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Левенець Володимир Вікторович,
Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та
технологій ННЦ ХФТІ,
начальник відділу аналітичних досліджень, екології та радіаційних технологій
Провідна організація: Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, м. Київ
Захист відбудеться 06.10.2006 р. о 10 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою:
61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий 01.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Підвищення безпеки атомних електростанцій (АЕС)
є пріоритетним напрямком розвитку ядерної енергетики. За визначенням загальних положень безпеки (ЗПБ) АЕС вважається безпечною, якщо її радіаційна дія на навколишнє середовище й населення обмежується встановленими нормативами та негативно не впливає на якість підземних вод, що використовуються для господарських та побутових потреб.
Особливе місце серед речовин, що скидаються з АЕС у водоймища і підземні води, займає тритій. Атоми тритію заміщають в органічних молекулах атоми водню, а біологічна дія підсилюється тим, що після випромінювання бета–частин створюється інертний гелій. Тому водневі зв'язки в місці заміщення розриваються, що негативно впливає на процес синтезу органічних структур і може мати вплив на спадковість.
Але в Україні тритієвій проблемі не приділяється належної уваги, відповідної до її значущості. При аваріях на АЕС активність тритію, що надходить в навколишнє природне середовище, зростає на декілька порядків і може негативно вплинути на навколишнє природне середовище та населення.
Програми моделювання розповсюдження забруднення в підземних водах, що існують в даний час, або моделі масопереносу, як, наприклад, FEFLOW 4.9, Flow3D та інші, не забезпечують якісного та швидкого розрахунку розповсюдження радіоактивного забруднення у природному середовищі.
Тому є очевидною необхідність контролю за вмістом тритію в навколишньому середовищі, а моделювання розповсюдження і накопичення тритію в підземних водах при штатній експлуатації та аварійних ситуаціях у безпосередній близькості від АЕС та 30-кілометровій зоні є актуальним.
Зв'язок із науковими програмами, планами, темами. Наукові дослідження по темі дисертації виконувалися відповідно до Законів України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”, “Про поводження з радіоактивними відходами”, „Про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань” та до тематичних планів відособленого підрозділу “Запорізька АЕС” (ВП ЗАЕС) на 2000 – 2005 рр.
Мета й завдання дослідження. Метою роботи є наукове обґрунтування безпеки використання підземних вод у районах розташування АЕС та розробка рекомендацій щодо зменшення техногенного впливу тритію на навколишнє середовище.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі завдання: провести дослідження процесів виникнення і накопичення тритію у підземних водах в районі розташування Запорізької АЕС; побудувати математичні моделі, що описують розповсюдження тритію з урахуванням фактичних параметрів; реалізувати ці моделі у вигляді програмного комплексу та виконати їх верифікацію; здійснити прогнозування розповсюдження тритію у підземних водах у районі 30-кілометрової зони та на території промислового майданчика Запорізької АЕС при регламентних та аварійних надходженнях тритію; розробити рекомендації щодо підвищення екологічної безпеки АЕС у частині зниження надходження тритію у навколишнє природне середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІГРАЦІЯ ТРИТІЮ В ПІДЗЕМНИХ ВОДАХ У РАЙОНІ РОЗТАШУВАННЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок