Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР

Назва:
ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
БЕДРИНЕЦЬ МИРОСЛАВА ДМИТРІВНА
УДК 336.012.23
ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
МАЛИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ірпінь – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при
Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович,
Українська державна фінансова академія, в.о. ректора.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кириленко Ольга Петрівна,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри казначейської справи;
 
кандидат економічних наук, доцент
Василенко Людмила Іванівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, доцент кафедри фінансів.
 
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра фінансів підприємств (м. Київ).
Захист відбудеться “ 18 ” березня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.01 в Національній академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розісланий “ 8 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Онишко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток малих підприємницьких структур є одним із найважливіших факторів економічного розвитку суспільства на ринкових засадах. Йому належить провідна роль в активізації процесів соціально–економічного розвитку, у визначенні темпів структурної та якісної характеристики ВВП. Але практика господарювання вітчизняних малих підприємницьких структур засвідчує, що за результативністю вони ще не посіли належного місця, насамперед відповідно до світового досвіду.
В Україні частка малого бізнесу у ВВП становить тільки 11% (при світовому досвіду в 50-60%), а кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб – 53 одиниці, тоді як у ринково розвинутих країнах цей показник складає 500-700 одиниць. Головною проблемою вітчизняних малих підприємницьких структур є нестача фінансових ресурсів як для підтримки свого бізнесу так і для подальшого розвитку своєї справи.
Виходячи з необхідності запобігання негативним процесам, що відбуваються у сфері малого підприємництва і спрямування діяльності та розвитку малого бізнесу на забезпечення фінансової стабільності держави, постають питання про розробку механізму фінансового забезпечення діяльності малих підприємницьких структур на основі оцінки їх фінансового стану та удосконалення фінансового планування.
Концептуальні основи сутності й змісту фінансів підприємницьких структур розглядаються у наукових працях вітчизняних економістів М.Д. Білик, С.А.Буковинського, З.С.Варналія, Л.І.Василенко, О.Д.Василика, Л.І.Воротіної, В.М.Геєця, В.І.Грушка, А.І.Даниленка, Б.Є.Кваснюка, О.П.Кириленко, Н.І.Костіної, Ю.П.Лебединського, А.М.Мороза, В.М.Опаріна, С.С.Осадця, О.В.Павловської, О.І.Пилипченка, А.М.Поддєрьогіна, О.С.Редкіна, М.І.Савлука, І.Г.Ткачук, В.М.Федосова, С.І.Юрія та інші.
Проблемам організації і управління фінансами підприємницьких структур присвячені роботи багатьох зарубіжних фахівців, насамперед О. Бірмана, Є.Ф. Брігхема, Є. Бородіної, А. Гроппеллі, В. Дяченко, В. Ковальова, Б.Коласса, В. Колчиної М. Крейніної, Е. Нікбахта, Л. Павлової, Р.С.Сайфуліна, А.Д.Шеремета.
Серед вчених, країн-членів СНД, які займаються науково-теоретичним обґрунтуванням необхідності розвитку малого підприємництва варто назвати О. Барановського, А.Блінова, А.Гриценка, М.Долішньго, Ю.Єханурова, В.Корнєєва, П.Мягкова, Ю.Ніколенка, С.Реверчука, О.Турчинова, А.Чухна, О.Шулуса. Однак монографічні та аналітичні дослідження, в яких би комплексно розглядалась проблема забезпечення малого підприємництва фінансовими ресурсами, з визначенням джерел і структури їх формування, об’єктивно давалась оцінка їх фінансового стану та фінансової діяльності, практично відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАЛИХ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ СТРУКТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок