Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СТОРІНКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ПРЕСИ (90-ті роки ХХ століття)

ПРОБЛЕМИ КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СТОРІНКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ПРЕСИ (90-ті роки ХХ століття)

Назва:
ПРОБЛЕМИ КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СТОРІНКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ПРЕСИ (90-ті роки ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,43 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І. І. МЕЧНИКОВА
БАКОВЕЦЬКА Ольга Олександрівна
УДК 94(477.7):050:008"1990/2000"(043.3)
ПРОБЛЕМИ КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
НА СТОРІНКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ПРЕСИ
(90-ті роки ХХ століття)
Спеціальність 07.00.01. – Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Сурай Юрій Іванович, Одеський
національний університет ім. І. І. Мечникова,
професор кафедри історії України.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович, Київський міський державний університет
ім. Б. Грінченка, професор кафедри історії України та правознавства;
доктор історичних наук, професор
Гребцова Ірена Світозарівна, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
професор кафедри нової та новітньої історії.
Провідна установа:
Інститут історії НАН України, відділ історії України другої половини ХХ ст., м. Київ.
Захист відбудеться "23" вересня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова (65104, м. Одеса, вул. Дворянська, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова (65104, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розіслано "22" серпня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. К. Лозовський
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В 90-ті роки XX століття українська преса вступила в дуже важливу і доленосну фазу своєї історії. Аналіз української періодики показує: її діяльність базується в основному на принципах демократичності та плюралізму. Наслідком цього процесу стало зростання ролі преси у висвітленні проблем культурного життя, актуалізації культурно-освітніх питань, активного втручання періодичних органів в історико-культурний процес.
Якщо окремо взяти сучасний стан українського інформаційного простору, який є складовою частиною будівництва незалежної суверенної країни, зрозумілою стає наявність чималої кількості проблем, розв‘язання яких вимагає невідкладних і рішучих дій законодавчої і виконавчої влади, громадськості. В їх ряду питання, пов‘язані з пресою і культурою сучасності, набувають особливого значення.
Актуальність теми. Преса постає одним із цікавих феноменів культурного та громадсько-політичного життя. Вона виступає не лише як історичне джерело, а й як суб‘єкт культурного та громадсько-політичного процесу. Разом з тим, преса є важливим інструментом впливу на свідомість людей, дієвим знаряддям інформації. Періодична преса - це частина національної культури, тому роль і місце періодики потрібно досліджувати в органічній єдності з культурно-історичним розвитком нації.
Важливо наголосити - громадяни нашої країни дуже чутливі до засобів масової інформації. Результат дослідження, яке провела Українська асоціація видавців періодичної преси у 2002 році, виявив високий рівень довіри населення до українських засобів масової комунікації, що додатково актуалізує дослідження вказаного напряму.
Процеси культурного будівництва суверенної України тією чи іншою мірою, концентруються, нагромаджуються та віддзеркалюються на шпальтах вітчизняних періодичних видань. Тому преса - важливе історичне джерело, засіб формування громадської думки та практичного втілення окреслених рішень. Джерельні та концепційні основи, які містяться в періодичних виданнях, є своєрідним показником при визначенні вірності обраного державного курсу в галузі культури. В цьому виявляється й інший бік джерелознавчої цінності періодики. Відомо, що багато істориків-джерелознавців пресу називають своєрідним "щоденником часу”, який і за формою, і за змістом відповідає тому чи іншому суспільству. На перелічених функціях преси і цінності її для історика суверенної України концентрується наша увага.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА СТОРІНКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ПРЕСИ (90-ті роки ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок