Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політичний виступ як тип тексту (на матеріалі виступів німецьких політичних діячів кінця 20 століття)

Політичний виступ як тип тексту (на матеріалі виступів німецьких політичних діячів кінця 20 століття)

Назва:
Політичний виступ як тип тексту (на матеріалі виступів німецьких політичних діячів кінця 20 століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. Мечникова
Діденко Максим Олександрович
УДК 811.112.2/42:32
Політичний виступ як тип тексту
(на матеріалі виступів німецьких політичних діячів кінця 20 століття)
Спеціальність 10.02.04 - германські мови
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Голубенко Лідія Миколаївна, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри німецької філології, декан факультету РГФ.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Каліущенко Володимир Дмитрович, Донецький національний університет, завідувач кафедри германської філології, декан факультету РГФ;
кандидат філологічних наук, доцент Приходько Анатолій Миколайович, Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченко, докторант.
Провідна установа - Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, кафедра німецької мови та загального мовознавства; Міністерство освіти і науки України, м.Чернівці.
Захист відбудеться 15 листопада 2001 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розіслано 14.10.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасні лінгвістичні публікації відзначені різноманіттям робіт із цілого тексту і його жанрово-стилістичної стратифікації, проте проблема виділення типологічних ознак тексту все ще залишається недостатньо вивченою.
Дисертація являє собою дослідження політичного виступу як типу тексту, його різновидів, їх загальних і специфічних ознак, на матеріалі виступів німецьких політичних діячів новітнього часу, тобто текстів, що відносяться до офіційної політичної комунікації ФРН.
У вітчизняному мовознавстві практично немає робіт із типології і лінгвістики політичного виступу, тексту і політичної мови в цілому, не розроблена термінологія і підходи для їхнього аналізу. Дисертаційне дослідження почасти заповнює цей пробіл, а також продовжує розробку проблем типології текстів у їхньому структурно-змістовому вираженні, розглядає текст як комунікативний механізм, що і визначає актуальність роботи.
Визначальною рисою процесу комунікації в політиці є його спрямованість на адресата з метою домогтися перлокутивного ефекту - спонукати аудиторію до суспільно-політичної реакції. Як правило, учасники політичної комунікації представляють певні суспільно-політичні позиції, а обмін інформацією відбувається з достатньо яскраво вираженими прагматичними цілями, тобто комунікативний процес у політиці завжди має інтенціональний характер. Для досягнення поставленої перлокутивної мети необхідні ретельний відбір і організація мовних засобів різних рівней, сукупність котрих і створює особливий тип тексту - політичний виступ.
Предметом дисертаційної роботи є політичний дискурс, досліджуваний на матеріалі політичних виступів німецьких політичних діячів кінця 20 століття. Дослідження проводиться з позицій прагмалінгвістики, з одного боку (тому що в якості основних факторів, що формують мовні показники політичного виступу (далі ПВ), виступають його адресат, інтенція автора і комунікативна ситуація), і лінгвістики тексту - з іншого, тому що кожний виступ - це завершений, специфічно структурований текст, який має ряд інваріантних характеристик, що виділяють його з інших типів тексту.
Основними методами дослідження є прагмалінгвістичний, що дає можливість виявити навмисність підходу до вибору мовних засобів адресантом; функціонально-аналітичний, що розглядає текст як єдність аргументативних, змістових і мовних елементів, які реалізують інтенцію автора і спрямовані на досягнення бажаного впливу на адресата; а також описово-порівняльний, семантико-структурний, структурно-стилістичний і кількісний методи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Політичний виступ як тип тексту (на матеріалі виступів німецьких політичних діячів кінця 20 століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок