Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХТА РІВНЕНСЬКОГО ПОВІТУ В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА КУЛЬТУРНОМУ ЖИТТІ КРАЮ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ШЛЯХТА РІВНЕНСЬКОГО ПОВІТУ В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА КУЛЬТУРНОМУ ЖИТТІ КРАЮ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ШЛЯХТА РІВНЕНСЬКОГО ПОВІТУ В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА КУЛЬТУРНОМУ ЖИТТІ КРАЮ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний
університет імені Івана Франка
Якимчук Оксана Олександрівна
УДК 94 ( 477.81) ”17/19”
ШЛЯХТА РІВНЕНСЬКОГО ПОВІТУ
В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА КУЛЬТУРНОМУ ЖИТТІ КРАЮ
КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету „Острозька академія” Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, доцент
Павлюк Віктор Володимирович,
Національний університет „Острозька академія”,
завідувач кафедри країнознавства
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович,
Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, завідувач кафедри європейської інтеграції та права
кандидат історичних наук, доцент
Бондаренко Геннадій Васильович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри археології та джерелознавства
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться 25 вересня 2007 року о 13.00 год на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 22 серпня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук,
професор Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження минулого окремих регіонів є перспективним напрямком історичної науки. Історична регіоналістика останнім часом набуває все більшого поширення, проте і надалі залишаються проблеми, які потребують подальшого вивчення, зокрема і питання місця шляхти Рівненського повіту Волинської губернії у соціально-економічному та культурному житті краю наприкінці XVIII – на початку ХХ ст.
Шляхта, належачи до привілейованого стану суспільства, здавна відігравала значну роль в політичному, економічному, соціальному, культурному житті тієї чи іншої епохи в тій чи іншій державі. Вона впливала на здійснення державного керівництва, формування цінностей та пріоритетів вищих прошарків, користувалась правом суверенності землеволодіння.
Проте висвітлення шляхетства Рівненського повіту в історичній науці здійснювалося лише у аспекті політичної чи економічної історії, крім того, значні відмінності прослідковуються в оцінці польських землевласників. Так, історіографія дорадянської Росії звертала увагу на зраду шляхтичами Російської імперії, різко засуджувала їх дії, а польські дослідники, навпаки, виправдовували прагнення еліти цієї нації до відродження державності Речі Посполитої та відновлення свого високого становища у різних сферах суспільного життя. У радянський час поміщики дослідниками розглядались як кривдники українського селянства, на перший план висувались проблеми класового антагонізму, а питання утисків прав самих польських землевласників з боку царизму взагалі не досліджувались. Натомість поляки при висвітленні шляхетства намагалися не акцентувати увагу на протистоянні різних соціальних груп.
Відтак, сьогодні, коли простежується тенденція переосмислення взаємовідносин російського самодержавства і шляхтичів, їх ролі в формуванні тогочасного життя, є актуальним проведення дослідження з даної проблематики задля всебічного та максимально об’єктивного її вивчення.
Зв’язок дисертаційного дослідження з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане на кафедрі історії України Національного університету „Острозька академія” і пов’язане з науково-дослідницькою роботою кафедри з напрямку „Актуальні проблеми української історії та історіографії модерної доби”.
Мета і завдання дослідження. Виходячи з наукового значення проблеми, враховуючи недостатній рівень вивчення даної теми, було поставлено за мету провести комплексне вивчення становища шляхти Рівненського повіту в соціально-економічному та культурному житті краю наприкінці XVIII – на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ШЛЯХТА РІВНЕНСЬКОГО ПОВІТУ В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОМУ ТА КУЛЬТУРНОМУ ЖИТТІ КРАЮ КІНЦЯ XVIII – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок