Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УМАНСЬКЕ КОЗАЦТВО В УКРАЇНСЬКОМУ ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ (СЕРЕДИНА ХVІІ – ПОЧАТОК ХVІІІ СТОЛІТТЯ)

УМАНСЬКЕ КОЗАЦТВО В УКРАЇНСЬКОМУ ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ (СЕРЕДИНА ХVІІ – ПОЧАТОК ХVІІІ СТОЛІТТЯ)

Назва:
УМАНСЬКЕ КОЗАЦТВО В УКРАЇНСЬКОМУ ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ (СЕРЕДИНА ХVІІ – ПОЧАТОК ХVІІІ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
535
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 947.7 “16”- “17”
БОДРОВ Юрій Іванович
УМАНСЬКЕ КОЗАЦТВО В УКРАЇНСЬКОМУ
ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ (СЕРЕДИНА ХVІІ – ПОЧАТОК ХVІІІ СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичного наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі суспільних наук
Уманського державного педагогічного
університету імені Павла Тичини
Науковий керівник – кандидат історичних наук
Кузнець Тетяна Володимирівна,
докторант Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – доктор історичних наук,
Професор Щербак Віталій Олексійович,
професор кафедри історії Національного
університету “Києво-Могилянська академія”–
кандидат історичних наук
Бульвінський Андрій Григорович,
старший викладач кафедри історії
України історичного факультету
національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова
Провідна організація – Інститут української археографії
та джерелознавства імені М.С.Грушевського
НАН України
Захист відбудеться “18” червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60,
ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
(м. Київ, вул. Воло-димирська, 58).
Автореферат розісланий “17” травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І.Божко
Загальна характеристика дисертації
Структура дисертації обумовлена метою і завданнями дослідження. Її обсяг становить 226 сторінок. Робота складається зі вступу, п’яти розділів, висновків, списку джерел і літератури (23 сторінки, 235 назв) та 8 додатків на 12 сторінках.
ВСТУП. Актуальність дослідження. У багатовіковій історії України важливе місце належить козацтву. Впродовж ХV- XVІІІ століть воно відігравало провідну роль в усіх сферах історичного буття, виступаючи провідною силою у здійсненні національно-державних прагнень українського народу. Тому не випадково козакознавча проблематика завжди викликала дослідницький інтерес.
Особливу увагу істориків привертають питання розвитку політичних та соціальних процесів в період Гетьманщини. Проте, кожен регіон української землі має свою самобутність. Саме з таких частинок складається єдине ціле – історія України. В зв’язку з цим актуальним є дослідження регіональної історії. І особливо нині, коли україністика здійснила справжній прорив щодо переосмислення загальних підходів до своєї історії і спрямовує зусилля на розробку проблеми української історичної самоідентифікації та контуїтету українського історичного процесу, необхідність обгрунтованого дослідження окремих регіонів, специфіка яких та події, що в них відбувалися, і складають конкретно-історичний фон ХVІІ-ХVІІІ ст., значно зростає. Історія Уманщини доби козацтва, як значного регіону Правобережної України, значно доповнює загальну історію цієї доби. Бо саме її територія часто ставала місцем зіткнень українсько-польсько-російських стосунків, її населення втягувалось у вир політичних протистоянь, Уманська фортеця була важливим форпостом Правобережжя в період Національно-визвольної війни середини ХVІІ століття, а Уманський козацький полк, як військова і територіально-адміністративна одиниця Української козацької держави, складає історію українського національно-визвольного руху означеного періоду.
Регіональне козацтво відіграло значиму роль у становленні державотворчих традицій на правобережних українських землях в середині ХVІІ – початку ХVІІІ століття. Тому необхідність означення місця і ролі окремих територіально-адміністративних одиниць, якими були полки в перебігу політичних, військових і соціально-економічних процесів зазначеного періоду, ідентифікації і аналізу їх персонального складу, дослідження історії конкретних полків та сотень, накопичення генеалогічного матеріалу для створення повних життєписів козацької старшини – еліти тогочасного суспільства – визначають наукову актуальність означеної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УМАНСЬКЕ КОЗАЦТВО В УКРАЇНСЬКОМУ ВИЗВОЛЬНОМУ РУСІ (СЕРЕДИНА ХVІІ – ПОЧАТОК ХVІІІ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок