Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА МАГНІТНОГО ПОЛЯ АКТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ ТА РУХИ ПЛАЗМИ В ТІНІ ПЛЯМ НА СОНЦІ

СТРУКТУРА МАГНІТНОГО ПОЛЯ АКТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ ТА РУХИ ПЛАЗМИ В ТІНІ ПЛЯМ НА СОНЦІ

Назва:
СТРУКТУРА МАГНІТНОГО ПОЛЯ АКТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ ТА РУХИ ПЛАЗМИ В ТІНІ ПЛЯМ НА СОНЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,14 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Гопасюк Ольга Степанівна
УДК 523.98
СТРУКТУРА МАГНІТНОГО ПОЛЯ АКТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ
ТА РУХИ ПЛАЗМИ В ТІНІ ПЛЯМ НА СОНЦІ
Спеціальність 01.03.03 – геліофізика і фізика Сонячної системи
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримській Астрофізичній Обсерваторії Міністерства освіти і науки України, Крим
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, академік НАН України
СТЕШЕНКО МИКОЛА ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Кримська астрофізична обсерваторія, директор
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України
КОСТИК РОМАН ІВАНОВИЧ,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
завідуючий відділом фізики Сонця
кандидат фізико-математичних наук
ЛОЗИЦЬКИЙ ВСЕВОЛОД ГРИГОРОВИЧ,
Астрономічна обсерваторія Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка,
старший науковий співробітник
Провідна установа:
Астрономічна обсерваторія Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків
Захист відбудеться “ 25 ” травня 2001 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії Національної Академії Наук України (ГАО НАНУ, Голосіїв, Київ-127, 03680), початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАНУ (ГАО НАНУ, Голосіїв, Київ-127, 03680).
Автореферат розісланий “ 20 ” квітня 2001 р.
 
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Гусєва Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Сонце – рядова зірка. Його потік випромінювання у видимій області (інтегральний потік) з точністю до часток відсотка є постійним. Однак з переходом в ультрафіолетову і рентгенівську області спектра потік сонячного випромінювання міняється з циклом активності від десятків відсотків в ультрафіолеті до 3 – 7 порядків у рентгені. Не залишається постійною й інтенсивність корпускулярних потоків: густина плазми і швидкість її вищі в роки максимуму активності, зростає інтенсивність сонячних космічних променів. Змінність випромінювання, що спостерігається, визначається структурою і динамікою сонячних магнітних полів і нестаціонарними процесами, що протікають у них, (спалахами, "вусами", яскравими рентгенівськими точками, викидами плазми й ін.).
Удосконалення техніки спостережень і методів досліджень розширює наше розуміння процесів, що приводять до концентрації магнітного поля на поверхні Сонця й утворення активних областей. Процеси еволюції активних областей, як правило, протікають непередбачено: одні магнітні структури міняються дуже швидко, а інші – протягом тривалого часу залишаються практично незмінними. Особливо стійкими є одиночні плями. Саме в тіні одиночних плям рух плазми і зв'язок рухів плазми з магнітним полем потребують детального аналізу.
Актуальність роботи. Різноманітність впливу Сонця на Землю і навколоземний простір пов'язана з нестаціонарними процесами, джерелом енергії яких є енергія магнітного поля струмів, що течуть в атмосфері Сонця. Вивчення сонячного магнетизму сприяє розвитку багатьох важливих областей знань. Тому вивчення структури і динаміки магнітного поля і електричних струмів, а також фізичних процесів у нестаціонарних явищах має не тільки наукове, але і велике прикладне значення.
Розуміння природи сонячної активності потребує всебічного вивчення фізичних процесів в активних областях Сонця. Дослідження структури магнітного поля і руху плазми дозволяють з'ясувати динаміку і енергетику сонячних активних областей і, в остаточному підсумку, наблизитися до розуміння причин сонячної активності. Це, у свою чергу, дасть можливість прогнозувати сонячну активність і її земні прояви.
Основними носіями магнітного поля є плями. З розвитком магнітної гідродинаміки і нашого розуміння сонячної активності більш важливою стає значимість з'ясування причин стійкості і розпаду плям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРА МАГНІТНОГО ПОЛЯ АКТИВНИХ ОБЛАСТЕЙ ТА РУХИ ПЛАЗМИ В ТІНІ ПЛЯМ НА СОНЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок