Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІСТОРИКО-КНИГОЗНАВЧОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У ХІХ ст.

РОЗВИТОК ІСТОРИКО-КНИГОЗНАВЧОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У ХІХ ст.

Назва:
РОЗВИТОК ІСТОРИКО-КНИГОЗНАВЧОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ШАЛАШНА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 002.2(477)“18”
РОЗВИТОК ІСТОРИКО-КНИГОЗНАВЧОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У ХІХ ст.
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Ковальчук Галина Іванівна,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського,
заввідділом стародруків та рідкісних видань
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ляхоцький Володимир Павлович,
Національний медичний університет
імені О. О. Богомольця, проректор
з гуманітарної освіти та виховання
кандидат історичних наук
Колосовська Ольга Михайлівна,
Львівська наукова бібліотека
імені В. Стефаника НАН України,
заввідділом рідкісних видань
Провідна установа Харківська державна академія культури,
Міністерство культури України,
м. Харків
Захист відбудеться 29.04.2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі літератури з бібліотекознавства у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського, м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий 26.03.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається пильною увагою суспільства до сучасних процесів державотворення, відновлення й розвитку національних традицій. Осягнення на новому етапі культурної спадщини вимагає глибокого аналізу і систематизації здобутків минулого, об’єктивного і цілісного відтворення процесу історичного розвитку української культури. Відповідно вагомого значення набувають дослідження, в яких становлення та розвиток книгознавства в Україні розглядаються з позицій сучасних здобутків історичної науки.
У розробці цілісної концепції історичного розвитку книгознавства в Україні значну роль відіграють дослідження всіх його складових, серед яких особливе місце займає історія книги. Становлення історико-книгознавчих досліджень, виникнення історії книги як наукового напрямку відбувалося в ХІХ ст. Саме в цей період було здійснено перехід від емпіричного накопичення спостережень, нотаток, фактографічних відомостей до теоретичного наукового осмислення історії книги як складової частини культури суспільства. Протягом ХІХ ст. в Україні сформувалися всі необхідні передумови для виникнення на початку ХХ ст. першої національної наукової школа книгознавства.
Наразі в Україні немає узагальнюючого дослідження, де розглядалися б шляхи становлення та розвитку, розкривалися загальні особливості процесу формування історичного книгознавства як самостійної наукової дисципліни. Ґрунтовного опрацювання й систематизації потребує значний масив наукових праць з історії рукописної та друкованої книги, опублікованих протягом ХІХ ст. На сучасному етапі ці матеріали використовуються лише в якості джерел історичних відомостей, в той час як історико-книгознавча думка вимагає історіографічного осмислення їх з позицій розвитку науки, формування тематики, предмету й методики дослідження книгознавства.
Особливо актуальним це завдання видається з огляду на те, що в здобутках української науки про книгу, зокрема в її історичному аспекті, багато методів, поглядів, теоретичних концепцій, систематичних наукових досліджень, які збагачують не лише книгознавство, а й цілий комплекс гуманітарних наук – мистецтвознавство, літературознавство, мовознавство, історію церкви й релігії, історію культури України та ін. Все вищевикладене обумовило вибір теми дослідження “Розвиток історико-книгознавчої думки в Україні в ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІСТОРИКО-КНИГОЗНАВЧОЇ ДУМКИ В УКРАЇНІ У ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок