Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ РІЗНОГО ВІКУ

ПСИХОЛОГО-ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ РІЗНОГО ВІКУ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ РІЗНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Строяновська Олена Василівна
УДК 159.922.6 : 37.015.3 : 616-006
ПСИХОЛОГО-ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ РІЗНОГО ВІКУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук, професор
Долинська Любов Василівна,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бурлачук Леонід Фокович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри психодіагностики та медичної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Шевченко Наталія Федорівна,
докторант Інституту психології імені Г.С. Костюка,
АПН України.
Провідна установа – Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
АПН України, кафедра психології, м. Київ.
Захист відбудеться “ 17 “_вересня_____2003 р. о__1430___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “__14___“ серпня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С. Булах
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок зростання захворюваності населення України під впливом екологічних, соціальних та психологічних чинників великого значення у суспільстві набуває розробка та впровадження в практику комплексної реабілітаційної системи соматичних хворих. Особливої уваги з цієї позиції вимагають онкологічні захворювання. За останні роки онкологічна наука досягла значних успіхів як в галузі діагностики, так і лікування хворих злоякісними новоутвореннями: поліпшились окремі результати терапії та помітно збільшилась тривалість життя. Незважаючи на це, часто спостерігається парадоксальне явище, коли лікувальний заклад витрачає великі матеріальні кошти та зусилля спеціалістів для того, щоб лікувати онкологічних хворих, але при цьому не враховує їх емоційний стан, душевні переживання та страждання, які супроводжують процес лікування і є перешкодою на шляху до видужання, а іноді призводять до виникнення рецидиву хвороби.
В зв’язку з цим актуальною є розробка системи психологічної реабілітації онкологічних хворих. ЇЇ особливе значення відмічається при такому захворюванні, як рак молочної залози. Це пов’язано з тим, що рівень захворюваності та смертності в Україні від раку молочної залози значно підвищився і становить на сьогоднішній день 53 випадки на 100 тисяч населення, загалом від цієї хвороби щорічно помирає близько 8000 жінок.
Онкологічні захворювання в психологічній літературі висвітлено в декількох напрямках. Перший напрямок дослідження онкологічних захворювань спрямований на вивчення психологічних особливостей особистості онкохворих (О.В. Асєєв, С. Бекон, В.Н. Герасименко, А.В. Гнезділов, Х. Ікер, Е. Кюблер-Росс, Л. Лешан, Т.Ю. Марилова, Н.І. Непомнящая, В.В. Ніколієва, Д. Холланд, А. Шмейл) та особливостей їх ставлення до онкологічного захворювання (І.В. Бажанова, Н.Н. Блінов, Б.В. Зейгарнік, Н.П. Комяков, В.Д. Менделевич, В.А. Чулкова, Н.Б. Шиповніков) .
Другим напрямком психологічних досліджень з цієї проблематики є вивчення психологічних чинників виникнення даного захворювання. Такі дослідники, як К.П.Балицький, М. Блохмк, В.Т. Волков, Б.Любан-Плоцца, О.В. Парняков, П.І. Сидоров, О.К. Стреліс, В.Г. Узунова, Ю.П. Шмалько, доводять, що саме стрес є одним із чинників, що призводить до виникнення патологічних змін в організмі на різних його рівнях та утворення онкологічного захворювання, а Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ДИДАКТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ РІЗНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок