Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА

МЕХАНІЗМИ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
МЕХАНІЗМИ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лисак Наталія Марківна
УДК 658.012.4 (043.3)
МЕХАНІЗМИ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Андрієнко Володимир Миколайович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри інформаційних систем управління (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Булєєв Іван Петрович, Інститут економіки промисловості НАН України, заступник директора по науковій роботі
(м. Донецьк);
кандидат економічних наук Орлова Тетяна Олександрівна, Державна інспекція контролю за цінами Міністерства економіки України, заступник начальника
(м. Київ).
Захист дисертації відбудеться “30” жовтня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “28” вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У ринковій економіці підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ) України, які здійснюють постачання і відведення води, а також її очищення на очисних спорудах, вимушені постійно розширювати і змінювати напрямки функціональної діяльності, пов'язаної з наданням перерахованих послуг економічним суб'єктам. Це одна з можливостей виходу із стану стагнації, в якій перебувають більшість підприємств ВКГ, що у свою чергу потребує удосконалення структури їх систем управління.
Функціональні і фінансово-господарські показники роботи більшості підприємств ВКГ України є незадовільними. Необхідність заміни застарілого обладнання, капітального ремонту мереж водопроводу та каналізації потребує значних фінансових витрат, які у теперішній час підприємства ВКГ можуть здійснити лише за рахунок надходжень за надані послуги. Але обмеження з боку державних установ і місцевих рад, які унеможливлюють підвищення тарифів на комунальні послуги з одного боку, зростання цін на електроенергію і неплатежі споживачів – з іншого, висувають питання розробки механізмів ефективного управління обмеженими фінансовими ресурсами підприємств ВКГ і, в першу чергу, зменшення дебіторської заборгованості.
Процесний підхід до організації функціональної діяльності підприємства ВКГ, який набув у даний час найбільшого поширення, визначає необхідність застосування засобів контролінгу у системі фінансового менеджменту. Ефективне управління фінансовими коштами підприємства ВКГ досягається за рахунок побудови системи бюджетування як окремих центрів відповідальності, так і підприємства у цілому.
Проблеми побудови ефективних систем управління підприємства розглядаються в роботах О.М. Алимова, В.М. Андрієнка, І.П. Булєєва, С.С. Аптекаря, В.К. Галіцина, Ю.Г. Лисенка, Дж. Мартіна, Є.Г. Ойхмана, Е.В. Попова, О.І. Пушкаря, А.Р. Саймона, В.Ф. Ситника, Р.А. Фатхутдинова, М. Хамера, Д. П. Хана, Дж. Чампі. У роботах вказаних учених розглядаються сучасні засоби аналізу і моделювання процесів управління та корпоративна комп'ютеризація управлінської праці у всіх сферах діяльності підприємства. Проведені наукові дослідження орієнтовані в основному на великі промислові комплекси і підприємства, проте питання розробки ефективних механізмів фінансового менеджменту підприємств ВКГ в даний час недостатньо освітлені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок