Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив озону на корозійно-електрохімічну поведінку титану та його сплавів з алюмінієм в кислих середовищах

Вплив озону на корозійно-електрохімічну поведінку титану та його сплавів з алюмінієм в кислих середовищах

Назва:
Вплив озону на корозійно-електрохімічну поведінку титану та його сплавів з алюмінієм в кислих середовищах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Самойлова Жанна Георгіївна
УДК 620.193.
Вплив озону на корозійно-електрохімічну поведінку
титану та його сплавів з алюмінієм в кислих середовищах
Спеціальність 05.17.14-Хімічний опір матеріалів та захист від корозії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сєвєродонецькому технологічному інституті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на кафедрі загальної та фізичної хімії.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кузюков Анатолій Миколайович,
Сєвєродонецький технологічний інститут
Східноукраїнського національного університету
імені Володимира Даля,
професор кафедри загальної та фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
Поляков Сергій Георгійович,
Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона
НАН України,
завідувач лабораторії корозії
кандидат технічних наук,
Ніхаєнко Юрій Якович,
Сєвєродонецький НДІ “Хіммаш”,
зав. відділом фізико-хімічних досліджень
Провідна установа: Фізико-механічний інститут ім.Г.В.Карпенка
НАН України, м. Львів.
Захист відбудеться 09 лютого 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.13. при Національному технічному університеті України “Київській політехнічний інститут” (03056, м. Київ-56, пр.Перемоги, 37, корп.№4, велика хімічна аудиторія)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “ Київській політехнічний інститут ”
Автореферат розіслано 23 грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Мотронюк Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: В останні роки інтенсивно проводяться дослідження процесів окислення органічних і неорганічних сполук і розробка технології одержання оксигенвмісних речовин із застосуванням озону. Актуальною є також розробка процесів очищення озоном питних і кислих стічних вод від канцерогенних та інших шкідливих органічних домішок. Багато таких процесів здійснюється в сірчанокислих і солянокислих середовищах, зокрема одержання піридин-, бензол- і антрахінонкарбонових кислот, окси- і сульфопохідних антрахінонів. Одним з доступних в Україні конструкційних матеріалів для хімічних реакторів є титан і його сплави з алюмінієм. Незважаючи на досить велику кількість досліджень про його застосування для проведення технологічних процесів у кислих системах, у літературі немає відомостей про концентраційні і температурні межі застосування титану і його сплавів з алюмінієм як конструкційних матеріалів в озонованих соляно- і сірчанокислих середовищах. З огляду на високі деполяризуючі властивості озону як одного з найсильніших окислювачів, можна припустити, що він повинен впливати на корозійну стійкість титану і його сплавів. У зв'язку з цим вивчення впливу озону на корозійно-електрохімічну поведінку цих конструкційних матеріалів у соляно- і сірчанокислих середовищах має безперечно науковий і практичний інтерес.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри загальної і фізичної хімії Сєвєродонецького технологічного інституту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за темою №17 “Дослідження пасивації титану й алюмінію за допомогою окислювачів (наприклад, озону)” №Б17-03-СТІ (рік рєєстрації-1997).
Мета роботи: Вивчення впливу озону на корозійно-електрохімічну поведінку титану, зварних з'єднань, сплавів титану з алюмінієм у розчинах соляної і сірчаної кислот з метою розробки рекомендацій для використання цих металів як конструкційних для апаратурного оформлення процесів органічного і неорганічного синтезу в промисловості.
У відповідності з метою були поставлені такі завдання:
1.
Установити основні закономірності впливу озону на швидкість і механізм корозії титану в залежності від концентрації кислоти, озону та температури розчину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив озону на корозійно-електрохімічну поведінку титану та його сплавів з алюмінієм в кислих середовищах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок