Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ ТА ПРОВІДНОСТІ У ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ ТА ПРОВІДНОСТІ У ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

Назва:
ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ ТА ПРОВІДНОСТІ У ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИСТЕТ
ІМ. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
На правах рукопису
МАРЦЕНЮК ЮЛІЯ їв - 2005ук, професор О.П.Волосовець у дітей з ПМК та шляхи їх корекції______________________________________________________ОЛЕГІВНА
УДК 616.12-008.318+616.124.7]-07:615.22:616.216.42-007.57-053.2
ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ ТА ПРОВІДНОСТІ
У ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА
ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному медичному університеті
ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
ВОЛОСОВЕЦЬ Олександр Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедрою педіатрії №2 з курсом медичної генетики та неонатології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
МАРУШКО Юрій Володимирович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедрою педіатрії №3
доктор медичних наук, доцент
ЧУРИЛІНА Аліна Василівна,
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедрою дитячих хвороб та інфекцій
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія, кафедра госпітальної педіатрії №1
Захист дисертації відбудеться “18” травня 2006 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.04 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01004, м. Київ, вул. Л.Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий “18” квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор А.Я.Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній структурі набутої серцево-судинної патології дитячого віку сьогодні домінують незапальні захворювання міокарду (Волосовець О.П., 1999, Острополець С.С., 2002), зокрема порушення серцевого ритму та провідності (Школьникова М.А., 2002).
До найбільш поширеної патології клапанного апарату серця належить пролапс мітрального клапана (ПМК), частота якого сягає до 5% в загальній популяції (E.Joy, 1996, Ch.M.Schannwell, 2001) та біля 30% серед осіб з кардіоваскулярною патологією (Бобров В.О. та співавт., 1995). Проблема ПМК представляє собою значний клініко-патогенетичний інтерес не лише через високу розповсюдженість, а й через можливі його ускладнення - порушення серцевого ритму, інфекційний ендокардит, мітральна регургітація, раптова смерть.
Найчастіше ПМК у дітей ускладнюється порушенням серцевого ритму та провідності, частота виявлення яких за даними різних авторів (Rokicki et al.,1995, Осколкова М.К., 2001, Куприянова О.О., 2003) становить 67-87%. Виявлені порушення серцевого ритму при цьому носять різноманітний характер та у більшості поєднуються з порушеннями провідності.
Відомо, що діти з ПМК погано переносять фізичні навантаження, проте практично не вивченим залишається питання щодо реакції на дозовані фізичні навантаження дітей з порушеннями серцевого ритму на фоні пролабування стулок (Беляева Л.М., Хрусталёва Е.К., 2000). Також не достатньо вивченими є питання щодо варіабельності ритму серця та циркадної мінливості параметрів ритму у цієї групи дітей, які відображають функціональні резерви серцево-судинної системи та допомогають прогнозувати перебіг дизритмії. Відсутні відомості про індивідуалізовані схеми терапії дітей з кардіальними дизритміями на тлі ПМК, які враховують не лише характер дизритмії, але й функціональний стан міокарду, зміни енергетичного балансу та якість життя зазначеної групи дітей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри педіатрії №2 з курсом медичної генетики та неонатології Національного медичного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ ТА ПРОВІДНОСТІ У ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА ТА ШЛЯХИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок