Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ У МЕТОДАХ ДИСКРЕТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ У МЕТОДАХ ДИСКРЕТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ У МЕТОДАХ ДИСКРЕТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,62 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКА ДЕРЖАВНА АГРОТЕХНІЧНА АКАДЕМІЯ
МАНОЙЛЕНКО ОЛЕНА СЕМЕНІВНА
УДК 515.2
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ У МЕТОДАХ
ДИСКРЕТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Мелітополь - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Херсонському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор фізико-математичних наук, професор
Хомченко Анатолій Никифорович,
завідувач кафедри прикладної математики і
математичного моделювання, Херсонський
державний технічний університет
 
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, доцент,
Корчинський Володимир Михайлович,
завідувач кафедри автоматизації проектування,
Дніпропетровський національний університет
- кандидат технічних наук, доцент,
ЯхненкоВіктор Мифодійович,
доцент кафедри графіки і нарисної геометрії,
Запорізька державна інженерна академія
Провідна установа: - Київський національний університет
будівництва і архітектури, кафедра нарисної
геометрії, інженерної і машинної графіки,
Міністерство освіти і науки України,
м.Київ
Захист відбудеться 18.06.2002р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К18.819.02 у Таврійській державній агротехнічній академії за адрес
72312, Мелітополь, проспект Б.Хмельницького, 18, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійської державної агротехнічної академії за адресою:
72312, Мелітополь, проспект Б.Хмельницького, 18
Автореферат розісланий 14.05.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.М. Малкіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Задачі відновлення функцій на дискретних елементах мають особливе значення у прикладних дослідженнях. Частіше всього задачі відновлення функцій розв'язуються за допомогою методів апроксимації та інтерполяції. Важливе значення задачі відновлення функцій мають для методу скінчених елементів (МСЕ). Поруч з алгебраїчним підходом, який використовується традиційно, в останні роки все частіше застосовуються геометричні методи моделювання базисних функцій. У дисертації дістав подальшого розвитку і застосування ефективний і зручний геометричний підхід до конструювання дискретних елементів.
Актуальність теми. Наукові дослідження, проектно-конструкторські роботи здійснюються за допомогою широкого використання ПЕОМ. У зв'язку з цим виникає актуальна проблема зниження розміру задач та прискорення обчислень. Альтернативою алгебраїчного методу визначення базисних функцій на дискретному елементі є простий, наочний і зручний геометричний метод. Переваги геометричного підходу над традиційним алгебраїчним підходом найбільш відчутні на елементах сирендипової сім'ї вищих порядків. Поява альтернативних моделей, побудованих за допомогою геометричного підходу, дає можливість розв'язування актуальної задачі оптимізації базисних функцій з метою покращення інтерполяційних і обчислювальних властивостей моделі.
Поширення геометричного моделювання на дискретні елементи дозволило відмовитись від дискретних схем блукань у методі Монте-Карло. Суттєве спрощення і значну економію часу дають однокрокові схеми. Модель блукань по мультиплексах, що запропонована у роботі, спирається на геометричну імовірність. Нанесення сітки стає непотрібним, а метод перестає бути статистичним. Для обгрунтування однокрокові схеми випадкових блукань була побудована модель “блукань по мультиплексу”, розроблено алгоритм, складена і реалізована програма комп'ютерного тестування. У методах дискретних елементів ці проблеми є найбільш актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у рамках наукової програми “Геометричне моделювання в алгоритмах обчислювальної математики” (№ державної реєстрації 0101U008069) кафедри прикладної математики та математичного моделювання Херсонського державного технічного університету.
Мета і задачі дослідження. Метою даної дисертаційної роботи є розробка методу геометричного моделювання інтерполяційних поліномів для функцій двох та трьох невідомих на дискретних елементах, побудова нових моделей, придатних для інженерних розрахунків, розробка програмного комплексу для дослідження інтерполяційних якостей дискретних моделей, побудова обчислювальних формул у схемі випадкових блукань на двовимірному і тривимірному мультиплексі з поглинаючими, відбиваючими та неідеально відбиваючими вузлами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ У МЕТОДАХ ДИСКРЕТНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок