Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НАПОЇВ ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ

УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НАПОЇВ ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НАПОЇВ ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мотузка Юлія Миколаївна

УДК 642.58:796.071.2
УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НАПОЇВ ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ
Спеціальність 05.18.15 – товарознавство харчових продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
 
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Притульська Наталія Володимирівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, завідувач кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
заслужений працівник освіти України
Домарецький Віталій Афанасійович,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв
кандидат технічних наук
Кутліна Ірина Юріївна,
Інститут міжнародної економіки і фінансів Міжрегіональної Академії управління персоналом, заступник завідувача кафедри маркетингу
Провідна установа: | Полтавський університет споживчої кооперації України, кафедра товарознавства та експертизи продовольчих товарів, м. Полтава
 
Захист відбудеться “ 3 лютого 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156 м. Київ, вул. Кіото 19.
Автореферат розісланий “___” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Тищенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аксіоматичною складовою конкурентоспроможності товару на сучасному споживчому ринку є раціоналізація підходів до його позиціювання. Згідно з “Глобальною стратегією ВООЗ в галузі раціону харчування, фізичної активності і здоров’я” (резолюція 57.17 Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я від 22 травня 2004р.) просування товарів, направлених на певну групу споживачів, з урахуванням їх запитів та інтересів, поступова заміна традиційного асортименту харчових продуктів на функціональні є основним напрямком розвитку цивілізованого ринку.
Одним із таких, що швидко розвивається, є сегмент споживачів з високим фізичним та психоемоційним навантаженням, зокрема спортсменів, наукове обґрунтоване харчування яких є важливою і невід’ємною частиною професійного та аматорського спорту. Особливого значення у сучасній спортивній практиці набуває необхідність цілеспрямованого формування водного режиму харчування спортсменів, що зумовлено значними втратами організмом рідини протягом фізичних навантажень та специфіки терморегуляції. Так, зокрема, в спеціальній заяві Американського коледжу спортивної медицини рекомендується забезпечувати спортсменів вуглеводно-мінеральними напоями. До теперішнього часу спроби розробки в Україні напоїв для спортсменів носили хаотичний несистемний характер, більшість існуючих напоїв – іноземного виробництва і направлені, як правило, на регуляцію фізіологічного стану спортсмена тільки на одному з етапів фізичного навантаження, не враховують потреб потенційних споживачів. Крім того, коливання у широкому діапазоні нутрієнтного складу цих продуктів свідчить про недостатню наукову обґрунтованість їх рецептур.
Враховуючи значний розвиток індустрії спорту, зростаючі вимоги до нутриціологічної підтримки спортсменів, відсутність системного підходу до виробництва вітчизняних функціональних напоїв, що враховували б потреби організму спортсмена на різних етапах фізичного навантаження при забезпеченні адекватності співвідношення “ціна-якість”, назріла нагальна необхідність розробки нових напоїв для спортсменів.
Створення єдиної системи науково-організаційних заходів щодо управління якістю та безпечністю напоїв для спортсменів на основі товарознавчих підходів, оптимізації нутрієнтного складу, який враховує певний період циклу фізичних навантажень, при збереженні прийнятних показників споживних властивостей, є пріоритетним напрямком формування вітчизняного асортименту функціональних напоїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НАПОЇВ ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок