Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕЛЯЦІЇ ТОТОЖНИХ ЧАСТИНОК У ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЯДРО-ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ

КОРЕЛЯЦІЇ ТОТОЖНИХ ЧАСТИНОК У ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЯДРО-ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ

Назва:
КОРЕЛЯЦІЇ ТОТОЖНИХ ЧАСТИНОК У ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЯДРО-ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Борисова Марина Сергіївна
УДК 539.172.17+539.12.01
КОРЕЛЯЦІЇ ТОТОЖНИХ ЧАСТИНОК У ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЯДРО-ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ
Спеціальність: 01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ядерної фізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
Синюков Юрій Михайлович,
Інститут теоретичної фізики
ім. М.М. Боголюбова НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Пугач Валерій Михайлович
Інститут ядерних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник
канд. фізико-математичних наук,
Шадура Віталій Миколайович,
Інститут теоретичної фізики
ім. М.М. Боголюбова НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут”.
 
Захист відбудеться “ 20_ ” ___квітня________2006 р. о 14 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розісланий “ 20 ” ___березня_____ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук _________________ Томчай С.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На цей час на прискорювачах SPS CERN (Женева) і RHIC BNL (Брукхевен) проводяться експерименти по зіткненням ультра-релятивістських важких іонів. Головна мета цих досліджень - досягнути у лабораторних умовах як можна вищих густин енергій для вивчення нових форм сильно взаємодіючої речовини. Вважається, що ці нові стани речовини – кварк-глюонна плазма (QGP) або кірально відновлена кольорова речовина - існують у ранньому Всесвіті у часі порядку сек. після Великого Вибуху. Непрямі докази утворення нової форми речовини були знайдені в експериментах SPS CERN та зовсім нещодавно прямі сигнали масивної, можливо кольорово деконфайнованої, непрозорої субстанції спостерігалися в експериментах RHIC. Файерболи, що утворюються у таких релятивістських A+A зіткненнях, мають надзвичайно короткі просторові розміри і часи життя. Єдиний метод, який дає можливість міряти такі довжини та часові шкали з точністю м і сек. відповідно, це кореляційна фемтоскопія. Аналіз експериментальних даних за допомогою цього методу на RHIC BNL приніс нещодавно непередбачені і парадоксальні результати: спостерігалась відносна незалежність просторово-часового масштабу процесів зіткнень від енергії та множинності. Ці результати - серйозний виклик до розуміння основних фізичних властивостей, особливо еволюції, нових швидкоплинних форм речовини при дуже високих густинах енергій. Немає послідовної теоретичної картини, яка була б здатна пояснити цей парадокс (так званий HBT RHIC puzzle) разом з іншими експериментальними даними по A+A зіткненнях, зібраних до цих пір. Така ситуація найбільш ймовірно корениться у дуже складній динаміці процесів зіткнення ядер. Система еволюціонує від дуже нерівновагого стану партонів у ядрах, що зіштовхуються, крізь дуже щільну і, найбільш вірогідно, термалізовану речовину у формах кварк-глюонної та ґадронної матерії і далі до вільного розльоту кінцевих ґадронів. Історія еволюції системи залежить від початкової густини енергії, характеристик фазового переходу до нових форм матерії і відображується в особливостях кінцевого гідродинамічного стану, який є визначальним для формування спектрів та кореляцій частинок. Метою роботи є детальне дослідження кінцевої стадії колективної еволюції ґадронної матерії (фріз-ауту), розробка формалізму адекватного фізиці процесу і на цій базі винайдення відповідної параметризації, яка дасть можливість знайти спостережувані величини і відтворити основні риси еволюції матерії та наявність фазових переходів у ядро-ядерних зіткненнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОРЕЛЯЦІЇ ТОТОЖНИХ ЧАСТИНОК У ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИХ ЯДРО-ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок