Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ПРОВІДНИКІВ ВЕРТИКАЛЬНИХ ШАХТНИХ СТОВБУРІВ

РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ПРОВІДНИКІВ ВЕРТИКАЛЬНИХ ШАХТНИХ СТОВБУРІВ

Назва:
РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ПРОВІДНИКІВ ВЕРТИКАЛЬНИХ ШАХТНИХ СТОВБУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕВЧЕНКО ЄВГЕН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 622.1
РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ПРОВІДНИКІВ ВЕРТИКАЛЬНИХ ШАХТНИХ СТОВБУРІВ
Спеціальність 05.15.01 "Маркшейдерія"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Науковий керівник ѕ канд. техн. наук, доцент ГРИЩЕНКОВ Микола Миколайович, доцент кафедри "Геоїнформатіки і геодезії" Донецького державного технічного університету.
Офіційні опоненти:
· докт. техн. наук, доцент СИДОРЕНКО Віктор Димитрович, професор, проректор з наукової роботи Криворізького технічного університету.
- канд. техн. наук СУШКО Євген Тихонович ст. наук. співр. лабораторії "Захист будівель та споруд від впливу гірничих робот" Українського державного науково-дослідного інституту гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України.
Провідна установа: Національна гірнича академія, кафедра маркшейдерської справи, Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 1 грудня 2000 року о 12-00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.05 при Донецькому державному технічному університеті.
Адреса: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58., I уч. корпус, аудиторія 201.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного технічного університету (адреса: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58., II уч. корпус).
Автореферат розісланий 27 жовтня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д11.052.05 доктор
технічних наук, професор М.Р. Шевцов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність роботи. У наступний час при розробці корисних копалин підземним засобом однією з найбільш важливих проблем залишається питання безпеки при експлуатації вертикальних стовбурів шахт. На підземних рудниках постійно виникають труднощі в проведенні своєчасного контролю геометричних параметрів жорсткого армування, особливо за значною глибиною шахтних стовбурів.
У процесі будівництва стовбура шахти повинна дотримуватися гранична точність монтажних робіт при його армуванні. У процесі експлуатації шахтних стовбурів повинен провестися періодичний маркшейдерський контроль геометричного положення провідників і їх стан. Особливо потрібно приділяти увагу більш точному визначенню фактичних величин місцевих викривлень провідників і величин звуження або розширення колії, які викликають сильні динамічні навантаження, що приводять до зниження терміну служби армування і аварійних ситуацій.
Виконання точних вимірювальних робіт при здійсненні маркшейдерського контролю під час профілювання провідників являє собою вельми важку задачу. Способи і методи, що застосовуються для вимірювання викривлень провідників вельми трудомісткі і не дозволяють здійснювати регулярний і об'єктивний контроль їх стану. У зв'язку з цим, розробка теоретичних принципів і технологічних процесів визначення стану армування стовбурів, що дозволяє отримати найбільш повну і оперативну інформацію про провідник, а також наукове обгрунтування об'єму і періодичність виконання профілювань є актуальною науково-технічною задачею.
Метою справжньої роботи є розробка автоматизованої системи контролю поточного стану провідників вертикальних стовбурів шахт з прогнозною оцінкою зміни міри зносу провідників, обгрунтуванням періодичності виконання маркшейдерських робіт і автоматизація камеральної обробки існуючих технологій і способів профілювання провідників.
Ідея роботи складається у виявленні взаємозв'язку стану провідників і його геометричних параметрів, а також міри зносу провідників.
Методика досліджень. У дисертаційній роботі використаний комплексний метод дослідження, що включає до себе: цілеспрямований аналіз літературних джерел з питань маркшейдерського контролю провідників вертикальних шахтних стовбурів; теоретичні розробки конструкції вузлів і приладів нової станції; дослідно-промислові випробування станції; теоретичні дослідження і аналіз точності результатів профілювань методами математичної статистики; статистичний аналіз результатів профілювань, отриманих різними засобами; математичне моделювання руху посудини по викривленим провідникам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ПРОВІДНИКІВ ВЕРТИКАЛЬНИХ ШАХТНИХ СТОВБУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок