Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ПОЛІСАХАРИДІВ ТА ПОЛІМЕРНІ КОМПОЗИТИ НА ЇХ ОСНОВІ

СТРУКТУРНО-ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ПОЛІСАХАРИДІВ ТА ПОЛІМЕРНІ КОМПОЗИТИ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
СТРУКТУРНО-ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ПОЛІСАХАРИДІВ ТА ПОЛІМЕРНІ КОМПОЗИТИ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,01 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РЯБОВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 54-126:678.664:661.728:547.458
СТРУКТУРНО-ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ
ПОЛІСАХАРИДІВ ТА ПОЛІМЕРНІ КОМПОЗИТИ
НА ЇХ ОСНОВІ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ - 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана у відділі модифікації полімерів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий консультант:
доктор хімічних наук, професор, чл.-кор. НАН України
Керча Юрій Юрійович
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
заступник директора з наукової роботи та завідувач відділу модифікації полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Сиромятніков Володимир Георгійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри хімії високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук, професор
Воронов Станіслав Андрійович,
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти та науки України, завідувач кафедри органічної хімії
доктор хімічних наук, професор
Фабуляк Федір Григорович,
Національний авіаційний університет Міністерства освіти та науки України, професор кафедри хімії та хімічної технології
Захист відбудеться “ 9 ” жовтня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, ауд. 518.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “3” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор І.В. Комаров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природні полімери у сьогоденні привертають все більшу увагу як в зв’язку з поступовим зменшенням традиційних запасів невідновлюваної енергетичної сировини (нафти та газу), погіршенням екології, так і можливістю створення нових унікальних матеріалів з урахуванням властивостей природних і синтетичних полімерів. До незаперечних переваг природних полімерів відносяться, в першу чергу, їх постійне відновлення в природі (тобто це альтернативна відновлювана сировина), біодеградабельність (порівняно висока швидкість деструкції у навколишньому середовищі під дією комплексу природних чинників – мікроорганізмів, вологи, світла), дешевизна та екологічність.
Серед природних полімерів (біополімерів) особливі місця займають - целюлоза (найбільш поширений у природі полісахарид), хітин (другий по поширенню) – продукт, який одержують з панцирів ракоподібних – крабів, креветок та інших представників морської фауни, та крохмаль. Зацікавленість викликають також хітозан (полі-D-глюкозамін), який одержують при лужному гідролізі (деацилюванні) хітину, та циклодекстрини - продукти ферментативного гідролізу крохмалю. Завдяки наявності значної кількості реакційноздатних груп, полісахариди є вельми цікавими об’єктами у зв’язку із можливістю їх модифікації і створення на їх основі нових функціональних матеріалів з практично цінними властивостями.
Серед синтетичних високомолекулярних сполук чинне місце посідають уретановмісні полімери (ПУ) завдяки своїй універсальності та практичній значущості, що пов’язано із широкими можливостями модифікації їх структури та властивостей. Одним з ефективних методів досягнення необхідних властивостей ПУ, в тому числі біодеградабельних, є їх структурно-хімічна модифікація, тобто введення в процесі синтезу до складу макроланцюгу мономерних чи олігомерних сполук, яким у вихідному стані притаманні певні специфічні властивості. В цьому аспекті найбільш ефективними та перспективними модифікаторами ПУ можуть бути сполуки природного походження, що пов’язано, перш за все, із наявністю у них реакційноздатних функціональних груп та екологічними аспектами їх використання (з точки зору екологічної безпеки довкілля) та можливістю надання поліуретанам здатності до біосумісності, біодеградації, тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ХІМІЧНА МОДИФІКАЦІЯ ПОЛІСАХАРИДІВ ТА ПОЛІМЕРНІ КОМПОЗИТИ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок