Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДІВ СТЕКОЛ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГАРЯЧОГО ДЕКОРУВАННЯ СКЛОВИРОБІВ

РОЗРОБКА СКЛАДІВ СТЕКОЛ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГАРЯЧОГО ДЕКОРУВАННЯ СКЛОВИРОБІВ

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДІВ СТЕКОЛ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГАРЯЧОГО ДЕКОРУВАННЯ СКЛОВИРОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Український державний хіміко-технологічний університет
Маховська Ірина Анатоліївна
УДК 666.11.01+666.25
РОЗРОБКА СКЛАДІВ СТЕКОЛ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГАРЯЧОГО ДЕКОРУВАННЯ СКЛОВИРОБІВ
05.17.11–Технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ, 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної технології кераміки та скла
Українського державного хіміко-технологічного університету
Міністерства освіти і науки, м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Голеус Віктор Іванович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедрою хімічної технології кераміки і скла,
м. Дніпропетровськ
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Вахула Ярослав Іванович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри технології силікатів,
м. Львів
доктор технічних наук, професор
Савін Лев Сергійович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури,
професор кафедри екології і охорони
навколишнього середовища,
м.Дніпропетровськ
Провідна установа: Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків
Захист відбудеться “ 26 “ жовтня 2006 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.078.02 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету, 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “ 20 “ вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізоаної вченої ради Мельников Б.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні та за її межами в повсякденному вжитку все більш широке розповсюдження набувають вироби з забарвленого художньо-декоративного скла. Зростаючий попит на вказані скловироби потребує впровадження такої технології виробництва декоративного скла, яка б гнучко реагувала на постійну зміну споживчого попиту на вироби визначеного забарвлення.
Вказане, як свідчить виробничий досвід деяких вітчизняних і закордонних виробництв, може бути досягнуте за рахунок використання у виробництві художньо-декоративних скловиробів порошково-випалювальної технології одержання накладних забарвлених покриттів. Ця технологія на відміну від традиційної технології накладного декорування передбачає нанесення на безбарвний напівфабрикат скловиробу (пульку) порошку забарвленого скла, який після оплавлення під час випалу утворює на поверхні скловиробу тонкий накладний шар кольорового скла.
На відміну від традиційної технології накладного декорування, яка орієнтована на масове виробництво скловиробів, забарвлених в один або два кольори, запропонована технологія дозволяє повною мірою вирішити проблему економічно ефективного розширення колірної гами виробів з забарвленого художньо-декоративного скла.
Однак, не зважаючи на перспективність вказаної технології, в Україні порошкові склофарби нині ще не виробляються, тому вітчизняні виробники вимушені використовувати високовартісні матеріали закордонного виробництва. Вказане стримує широке впровадження у вітчизняні виробництва порошкової технології одержання кольорових накладних покриттів та спонукає до розробки хімічних складів порошкових склофарб широкої колірної гами та уточнення технологічних параметрів одержання на їх основі накладних покриттів на виробах художньо-декоративного скла вітчизняного виробництва. Враховуючи це, тема дисертаційної роботи є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до планів проведення науково-дослідних робіт кафедри хімічної технології кераміки та скла Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України в рамках держбюджетної теми “Наукові основи розробки складів і технології отримання скловидних і склокристалічних покриттів на підкладинках різної природи” (№Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДІВ СТЕКОЛ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГАРЯЧОГО ДЕКОРУВАННЯ СКЛОВИРОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок