Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФІЯ ВИХОВАННЯ ЗАХІДНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ В ЕПОХУ ПРОСВІТНИЦТВА

ФІЛОСОФІЯ ВИХОВАННЯ ЗАХІДНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ В ЕПОХУ ПРОСВІТНИЦТВА

Назва:
ФІЛОСОФІЯ ВИХОВАННЯ ЗАХІДНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ В ЕПОХУ ПРОСВІТНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,25 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С.СКОВОРОДИ
ВАХОВСЬКИЙ Леонід Цезаревич
УДК 37.013.73(09)”17”
ФІЛОСОФІЯ ВИХОВАННЯ ЗАХІДНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
В ЕПОХУ ПРОСВІТНИЦТВА
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор
Харченко Сергій Якович, Луганський
державний педагогічний університет імені
Тараса Шевченка, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна, Полтавський
державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка, проректор з наукової роботи;
доктор філософських наук, професор
Култаєва Марія Дмитрівна, Харківський
державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди, завідувач кафедри філософії;
доктор педагогічних наук, професор
Підласий Іван Павлович, Черкаський
обласний інститут післядипломної освіти
педагогічних працівників, завідувач кафедри
філософії освіти.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія історичної освіти,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
 
Захист відбудеться 24 жовтня 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61078, Харків, вул. Артема, 29, ауд. 217.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди.
Автореферат розісланий 20.09.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Т.Золотухіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Система освіти й виховання підростаючих поколінь у сучасній Україні стає одним з найбільш важливих і динамічних елементів соціальної інфраструктури. Від ефективності освітньо-виховної діяльності багато в чому залежить успіх соціально-економічних перетворень, спроможність українського суспільства переломити наростаючі негативні тенденції в розвитку духовної культури, відродити й збагатити найвищі моральні ідеали й життєві пріоритети людини.
За роки незалежності в нашій країні зроблено певні кроки в докорінному реформуванні освіти. Проте на II Всеукраїнському з’їзді працівників освіти (жовтень 2001 р.) чітко прозвучала думка про те, що наявна освітня система поки що не відповідає інтересам і потребам особистості, вимогам соціального замовлення й значно відстає від світових досягнень людства. Схвалена з’їздом Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті націлює на розробку й реалізацію стратегії інноваційної випереджаючої освіти й науки, спроможної забезпечити створення сприятливих умов для особистісного розвитку й творчої самореалізації кожного громадянина.
Проблеми сучасної вітчизняної освіти й виховання значною мірою зумовлені відсутністю чітких, достовірних соціальних і моральних орієнтирів. У цих умовах украй необхідні фундаментальні педагогічні дослідження, що сприяють становленню методологічного плюралізму й формуванню нового педагогічного мислення. Сьогодні важливо звернутися до вивчення філософських основ навчання й виховання, тому що тільки їхнє осмислення допоможе виробити якісно нові педагогічні концепції, засновані на відповідних часу ідеалах і ціннісних орієнтаціях.
В останні роки в Україні й інших країнах СНД філософське осмислення педагогічних проблем стало своєрідною модою. Проте вченим поки що не вдалося чітко визначити призначення, межі філософії виховання, окреслити її основні проблеми. Для отримання достовірного уявлення про цілі, завдання, проблемне поле філософії виховання її необхідно розглянути як історичний феномен.
Відомо, що взаємодія філософського й педагогічного знання має давню історію. Упродовж тривалого часу педагогічні концепції народжувалися в лоні філософії. Виділення педагогіки в самостійну галузь науки призвело до певної відчуженості її від філософського знання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ФІЛОСОФІЯ ВИХОВАННЯ ЗАХІДНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ В ЕПОХУ ПРОСВІТНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок