Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ФОРМУВАННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ

ФОРМУВАННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ / сторінка 7

Назва:
ФОРМУВАННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Основними завданнями цього напрямку були: засвоєння знань щодо особливостей музичного мистецтва, його мови; накопичення музичних вражень, усвідомлення стильової специфіки музики композиторів світу.
Змістова лінія “Музика в мені” була спрямована на формування музичного сприймання, ціннісного ставлення до явищ музичного мистецтва, розуміння краси і неповторності музичних творів; виховання художньо-естетичних ідеалів, смаків. Основними завданнями цього напрямку були: розвиток системи ціннісних орієнтацій особистості; формування уміння сприймати музику, переживати та осмислювати її зміст; виховання художньо-естетичних смаків, ідеалів, переконань особистості.
Змістова лінія “”Я” в музиці” вводила студентів у світ власної музичної діяльності, розвивала потребу в реалізації музичних та творчих здібностей, формувала аналітичні й інтерпретаційні вміння майбутнього вчителя, розвивала уміння сприймати та виконувати музичний твір. Тому основними завданнями цього напрямку були: формування виконавських умінь і їх спрямування на розкриття змісту музичного твору; формування умінь аналізу, інтерпретації та відтворення музичного твору; формування практично-творчих умінь.
Змістова лінія “Я в музично-педагогічній діяльності” була спрямована на розвиток музично-педагогічних умінь студента. Основними завданнями цього напрямку були: формування умінь художньо-педагогічного аналізу музичного твору; формування потреби у музично-педагогічній діяльності; уміння залучати дітей до музики та впливати нею; формування умінь художньо-педагогічного спілкування з дітьми на уроках музики.
У фаховій підготовці майбутніх учителів музики нами виділено три етапи: когнітивний, емоційно-ціннісний, діяльно-практичний. Перший етап (1-2 курс) характеризувався засвоєнням теоретичних основ музичного мистецтва, умінь музичної діяльності (змістова лінія “Світ музики”, “Я в музиці”). Результативність навчальної діяльності на когнітивному етапі виражалася: у розвитку здатності до пізнання процесів розвитку української та світової музичної культури; в уявленнях про інтонаційно-образну природу музичного мистецтва; у засвоєнні теоретичних основ технології виконання музичного твору.
Серед методів, використаних на першому етапі, були: метод художніх асоціацій, створення художніх та пластичних композицій до музичних творів; метод порівняння творів у музичних колекціях; методи ескізного опрацювання твору, проектування практичної діяльності.
Другий етап (3-4 курс) включав період узагальнення музичних вражень, формування музично-естетичних ідеалів, художніх смаків, системи ціннісних орієнтацій особистості (змістова лінія “Музика в мені”, “Я в музиці”). Результативність навчальної діяльності на емоційно-ціннісному етапі виражалась: у здатності емоційно реагувати на музику, сприймати, оцінювати, осмислювати музичні твори; у сформованості музично-естетичних смаків, музично-слухових уявлень; у розвитку почуттів, переживань, музичної пам’яті, мислення особистості.
Серед методів, використаних на другому етапі, були: словесні (бесіди, розповіді, пояснення); практичні (творчі, пробні, тренувальні); наочні (ілюстрація, демонстрація); метод музичного узагальнення, емоційної драматургії, створення ситуацій успіху в навчанні, графічного контролю, проектування практичної діяльності тощо.
Третій етап роботи (4-5 курс) спрямовувався на поглиблення в процесі занять музично-педагогічної культури студентів (змістова лінія “Я в музично-педагогічній діяльності”, “Я в музиці”). Результативність фахової діяльності на діяльно-практичному етапі виражалась: у сформованій потребі в педагогічній діяльності; в умінні виконувати вокальні, хорові, інструментальні музичні твори; в уміннях художньо-педагогічного аналізу; у художньо-педагогічному спілкуванні з дітьми на уроках та прилученні їх до музики; у використанні методичних знань на практиці.
Використовувалися словесні (розповідь, дискусія, бесіда,), наочні (ілюстрування різних творів мистецтв, демонстрація уривків уроків тощо), практичні (вправи, навчальні ігри, “артистичні” замальовки тощо) методи; метод цілеспрямованого педагогічного впливу; проектування практичної діяльності тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок