Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система мистецької освіти в культурі України 90-х років ХХ століття: традиції, реформи, перспективи

Система мистецької освіти в культурі України 90-х років ХХ століття: традиції, реформи, перспективи

Назва:
Система мистецької освіти в культурі України 90-х років ХХ століття: традиції, реформи, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім.П.І.Чайковського
Волков Сергій Михайлович
УДК 378:78(477)+7.1
Система мистецької освіти
в культурі України 90-х років ХХ століття:
традиції, реформи, перспективи
Спеціальність 17.00.01- Теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії культури Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник - | доктор мистецтвознавства, професор, зав. кафедрою історії та теорії культури Тишко Сергій Віталійович - Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України;
Офіційні опоненти - | доктор мистецтвознавства, професор, зав. кафедрою теорії музики та композиції Сокол Олександр Вікторович - Одеська державна музична академія ім.А.В.Нежданової Міністерства культури і мистецтв України;
кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри теорії музики Полусмяк Ірина Михайлівна – Харківський державний інститут мистецтв ім.І.П.Котляревського Міністерства культури і мистецтв України
Провідна установа - | Харківська державна академія культури Міністерства культури і мистецтв України, кафедра історії та теорії культури.
Захист відбудеться “_25_” _червня_ 2003 року о _14_._00_ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Національній музичній академії України ім.П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України за адресою: 01001, М.Київ, вул. Городецького, 1/3-11, аудиторія 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ, вул. Городецького, 1/3-11.
Автореферат розісланий “_16_”_травня_2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У культурогенезі суспільства кінця ХХ століття освіта - потужна, розгалужена і всеосяжна система. Вона є однією з найскладніших та найспецифічніших сфер людської діяльності. Саме освіті цивілізація відводить пріоритетне місце у вихованні і формуванні світогляду громадянина, патріота і, звичайно, фахівця; на неї покладаються функції рушія прогресу. Освічені люди стають головною продуктивною силою, основою розвитку духовної культури, суспільства та й цивілізації загалом.
Особлива роль у державотворчих процесах, що відбуваються в Україні на межі ХХ та ХХІ століть, належить системі мистецької освіти як специфічної освітньої галузі. Функціонування системи мистецької освіти пов’язано передовсім із діяльністю мистецьких навчальних закладів. Саме через них як таких, що успадкували глибинні культурно-просвітницькі традиції, реалізуються актуальні завдання збереження духовного багатства нації, формується естетична культура особистості, нації загалом.
За останнє століття в Україні створено цілісну систему мистецьких навчальних закладів, в яких відбувається становлення творчої еліти нації, формуються нові покоління творчої інтелігенції, здатної зберегти і примножити культурні надбання держави. Але в 90-ті роки ХХ століття нові ринкові умови господарювання, інтеграційні процеси, ідеї гуманізму поставили перед цими закладами якісно нові завдання, необхідність виконання яких породжує нові для мистецької освіти проблеми, що потребують, з одного боку, термінового розв’язання, а з другого – виваженості при ухваленні.
Інтеграція України у світовий економічний і культурний простір потребує нового ставлення як до загальних проблем культури у державі, так і до проблеми якості підготовки спеціалістів. Перехід до ринкових відносин, динамізм розвитку суспільства вимагає від усіх закладів освіти в Україні, у тому числі і мистецьких, пошуку нових принципів і технологій у діяльності, використання всіх можливостей щодо швидкого саморегулювання та самооновлення, переорієнтації на нові принципи стимулювання розвитку пріоритетних напрямків - насамперед з урахуванням їх диференціації, в умовах використання як прямих, так і непрямих методів регулювання відносин між усіма учасниками освітньо-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Система мистецької освіти в культурі України 90-х років ХХ століття: традиції, реформи, перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок