Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА В АРАБСЬКИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЛІВАНУ)

ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА В АРАБСЬКИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЛІВАНУ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА В АРАБСЬКИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЛІВАНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Алі Хассан Шехаді
УДК 721.05.053
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОГО
СЕРЕДОВИЩА МІСТА В АРАБСЬКИХ КРАЇНАХ
(НА ПРИКЛАДІ ЛІВАНУ)
18.00.01 - Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
 
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Архітектурне і ландшафтне проектування" Харківської національної академії міського господарства (ХНАМГ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор архітектури, професор Крижановська Неллі Яківна,
Харківська національна академія міського господарства.
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Раллєв Олександр Борисович,
Одеська державна академія будівництва та архітектури;
кандидат архітектури, доцент Солобай Петро Андрійович,
Харківський державний університет будівництва та архітектури
Провідна установа: Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка
Захист відбудеться “ 7”квітня 2005 р о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, архітектурний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий 5 березня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Фоменко
доктор архітектури
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Арабські країни – Ліван, Саудівська Аравія, Єгипет, Сирія, Йорданія, Ірак, Іран - це країни з найдавнішою культурою, які територіально охоплюють одну із зон зародження людської цивілізації на березі Середземного моря, країни із складною та багатою подіями історією. Економічно й науково-технічно ці країни взаємозалежні. Їхня територія, єдність державної мови (арабська), особливості історичного розвитку і близькі природно-кліматичні умови дозволяють спільно розглядати містобудівні, архітектурно-ландшафтні особливості формування тут міського середовища. Розташовані у східній частині Середземного моря країни Ближнього Сходу характеризуються несприятливими природно-кліматичними умовами, обумовленими жарким сухим і вологим кліматом (висока температура повітря, пилові бури, недостатня кількість опадів та ін.). У формуванні гармонійного середовища мешкання для міського населення арабських країн, що сполучає урбанізовані зони й території з природними комплексами, в умовах жаркого клімату, важливе місце повинно належати ландшафтній архітектурі, засобами якої забезпечується необхідний комфорт у міському середовищі. У сучасному містобудуванні архітектурно-ландшафтне проектування покликане вирішувати завдання об'ємно-просторової організації міста і його оточення у поєднані естетичних, функціональних та екологічних взаємозв'язків, що виявляють особливості конкретної природної ситуації.
Арабські країни відрізняються особливими екологічними, соціальними, містобудівними й природними умовами. Тут насамперед необхідно архітектурно-ландшафтними, планувальними засобами усунути екстремальні негативні впливи природно-кліматичних факторів на середовище мешкання людей. Проблема органічного зв'язку міста і розвитку містобудування від древніх часів до наших днів. У даний час ця проблема стала досить гострою і в історично сформованих містах, де доводиться вирішувати завдання реставрації і одночасно забезпечити сучасний рівень комфорту, і в нових містах, де необхідно шукати шляхи створення індивідуального художнього вигляду, з огляду на національні традиції, особливості клімату та природного ландшафту (рельєф, рослинність, водні поверхні).
При формуванні архітектурно-ландшафтного середовища недостатньо враховується адміністративний розподіл країн Ближнього Сходу, статус і містобудівні особливості формування міського середовища. Арабські країни мають різні соціально-містобудівні характеристики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРНО-ЛАНДШАФТНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА В АРАБСЬКИХ КРАЇНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЛІВАНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок