Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІЗОМОРФНЕ ЗАМІЩЕННЯ КАЛЬЦІЮ НА ЛУЖНІ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ ВАНАДІЄВОГО АПАТИТУ

ІЗОМОРФНЕ ЗАМІЩЕННЯ КАЛЬЦІЮ НА ЛУЖНІ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ ВАНАДІЄВОГО АПАТИТУ

Назва:
ІЗОМОРФНЕ ЗАМІЩЕННЯ КАЛЬЦІЮ НА ЛУЖНІ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ ВАНАДІЄВОГО АПАТИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Арданова Людмила Іванівна
УДК 546.41 + 546.881.5
ІЗОМОРФНЕ ЗАМІЩЕННЯ КАЛЬЦІЮ НА ЛУЖНІ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ ВАНАДІЄВОГО АПАТИТУ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Донецького державного університету.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Гетьман Євген Іванович,
Донецький державний університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Слободяник Микола Семенович,
Член- кореспондент НАН України
завідувач кафедри неорганічної хімії,
Київський національний
університет ім. Тараса Шевченка,
доктор хімічних наук, професор
Александров Валерій Дмитрович,
Донбаська державна академія
завідувач кафедри фізичного та
хімічного матеріалознавства
Провідна установа Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського
НАН України, відділ хімії твердого тіла, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться " 18 " жовтня 2000 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.06 при Донецькому державному технічному університеті: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, VII учб. корп.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Донецького державного технічного університету: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II учб. корп.
Автореферат розіслано " 15 " вересня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н. Волкова О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки дослідницька зацікавленість до сполук зі структурою апатиту різко зросла у зв'язку з тим, що вони знаходять застосування як штучні біоактивні матеріали, сумісні з кістковою тканиною, люмінофори і лазерні матеріали, легіровані рідкісноземельніми елементами (р.з.е.), сенсори вологи та алкоголю, іонообмінники, матриці для поховання радіоактивних відходів (Cs, Sr, I), захоплювачі екологічно шкідливих сполук (Pb, Сd, Cu, F, U), діелектрики, а також каталізатори дегідрування спиртів, гідролізу хлорбензолу, конверсії метану.
Однак, перспектива їх застосування не може бути достатньо повно висвітлена без вивчення ізоморфних заміщень в структурі апатиту, тому що тільки в цьому випадку можно охарактеризувати поведінку різних домішок і модифікуючих добавок при практичному використанні апатитів.
Крім того, знання меж розчинності корисно для створення нових матеріалів. Як свідчить досвід розвитку сучасного матеріалознавства, застосування твердих розчинів дозволяє не тільки регулювати в певних межах властивості, але й отримувати матеріали, які перевершують індивідуальні сполуки (напівпроводники, сегнетоелектрики, ферити та ін.)
Раніше проводились систематичні дослідження заміщень лужноземельних елементів тільки на інші двовалентні метали. Заміщення на одно- та тривалентні елементи практично не вивчалися. Їх вивчення дозволить в більшій мірі впливати на струкуру апатиту з метою поліпшення практично важливих властивостей .
Систематичні дослідження гетеровалентних заміщень кальцію на лужні та рідкісноземельні елементи корисні і з теоретичної точки зору. За недостачею експериментальних даних в цей час ще не знайшли використання методи кількісної теорії ізоморфних заміщень для прогнозування їх меж. На ліквідування цих прогалин і спрямована дисертаційна робота.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з кординаційним планом міжвузівських наукових і науково-технічних програм "Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки мінеральної сировини України" на 1997 – 1999 роки за темою Донецького державного університету 96 – 1 вв/67 " Ізоморфні заміщення в неорганічних матеріалах на основі сполук елементів V групи" № держреєстрації 019u013130. Автором виконано розділ теми, присвячений вивченню заміщення в ванадатних системах.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІЗОМОРФНЕ ЗАМІЩЕННЯ КАЛЬЦІЮ НА ЛУЖНІ ТА РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ В СТРУКТУРІ ВАНАДІЄВОГО АПАТИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок