Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОБУТ І ДОЗВІЛЛЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1945-1955 рр.)

ПОБУТ І ДОЗВІЛЛЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1945-1955 рр.)

Назва:
ПОБУТ І ДОЗВІЛЛЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1945-1955 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,75 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ІСАЙКІНА ОЛЕНА ДМИТРІВНА
УДК [658:336]:371.214.114
ПОБУТ І ДОЗВІЛЛЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1945-1955 рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Даниленко Віктор Михайлович,
Інститут історії України НАН України, завідувач
відділу історії України другої половини ХХ ст.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
Потильчак Олександр Валентинович,
Інститут історичної освіти НПУ імені
М.П. Драгоманова, завідувач кафедри
джерелознавства і спеціальних
історичних дисциплін;
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Вронська Тамара Василівна,
Національна академія Служби Безпеки України,
професор кафедри оперативного мистецтва.
Провідна установа Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, історичний факультет,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист відбудеться „22” вересня 2006 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „17” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стоян Т.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Актуальність дослідження. Сучасний період державного будівництва України супроводжується зростанням ролі історичних знань, підвищенням інтересу до практики й досвіду минулих років. Дослідники все більше уваги приділяють розгляду проблем повсякденності, стосункам особистості і влади, настроям і побутовим потребам людей, оскільки без цього неможливо відтворити цілісну картину історичного розвитку країни.
Науковий інтерес до вивчення побуту і дозвілля населення України полягає в необхідності реалізації двох важливих завдань: подолати відставання вітчизняної науки у дослідженні цієї теми від зарубіжної (європейської) та змінити перспективи історіописання за рахунок аналізу життя звичайних людей.
Світоглядне значення даної тематики передбачає створення емоційно та ціннісно насиченої історії, що дозволить скорегувати традиційні погляди на певні конкретно-історичні проблеми, доповнити вже наявні знання щодо відомих макроісторичних процесів. Вивчення динаміки життєвого рівня в минулому може бути корисним при формуванні сучасної соціально-економічної політики та поступовій деідеологізації побутової сфери.
Актуальність дослідження також обумовлена відсутністю у вітчизняній історіографії спеціальної праці, присвяченої безпосередньо побуту і дозвіллю міського населення України в перше повоєнне десятиріччя. Саме на ці роки припадає посилення адміністративно-командних методів управління державою, активізація репресивних заходів щодо населення, черговий наступ на національну культуру, мову, традиції і звичаї народів СРСР.
Побут і дозвілля міського населення України у повоєнний період не є для нас кінцевою і єдиною метою дослідження. Вони є центральним елементом, навколо якого будувалися стосунки з іншими соціальними категоріями, а також владними органами. Аналіз цих відносин, взаємозв’язків, конфліктів може бути досить плідним і цінним для реконструкції цілісної картини життя українського народу в умовах радянської влади.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження узгоджена з планом наукових розробок відділу історії України другої половини ХХ ст. Інституту історії України НАН України та є складовою частиною плану науково-дослідної роботи кафедри історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОБУТ І ДОЗВІЛЛЯ МІСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ В ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД (1945-1955 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок