Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Систематизація договорів у цивільному праві

Систематизація договорів у цивільному праві

Назва:
Систематизація договорів у цивільному праві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Веретельник Ламара Котеєвна
УДК 347.44
 
Систематизація договорів у цивільному праві
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право та цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ МВС України
 
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Шишка Роман
Богданович, Харківський національний університет внутрішніх справ професор кафедри цивільного права та процесу
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Луць Володимир
Васильович, Академія муніципального управління, завідувач кафедрою цивільно-правових дисциплін
кандидат юридичних наук, доцент Сібільов Михайло Миколайович, Харківський гуманітарний інститут, завідувач кафедрою цивільного та господарського права.
 
 
Захист відбудеться „23 „ червня 2007 р. о „13„ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02. при Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект
50-річчя СРСР, буд. 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
 
Автореферат розісланий „ 20 „ травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми дослідження зумовлена зростаючим значенням договору як юридичної форми правового зв’язку між суб’єктами ринку та ефективного засобу впливу на економіку за умови її глобалізації. Волею українського законодавця практично єдина матерія договірного права в угоду суб’єктивізму та потребі досягнення політичного компромісу була розірвана між цивільним та господарським законодавством. Договори у Цивільному кодексі України побудовані на засадах правочину, а у Господарському кодексі України – зобов’язання і тим більше господарського зобов’язання. Частина договорів урегульована іншими кодифікованими актами, поточними законами та підзаконними актами. Між тим для інтеграції України в СОТ визначено необхідність обрати на одну, і саме, цивілістичну концепцію регулювання ринкових відносин. Різні підходи у національному праві та наявність міжнародних правил, принципів у сфері договірного права спричиняють неузгодженості у правозастосовчій та судовій практиці. Тому виникла потреба приведення договорів у науково обґрунтовану систему.
Вступ України до СОТ, ЄС чи ЄЕП потребуватиме регулювання ринкових відносин на досить прозорих правилах і формах, особливо договору як універсальній правової форми товарообороту. Створення майбутнього ЦК ЄС чи Економічного кодексу ЄЕП (тільки України натомість Господарського кодексу як чергового прояву компромісу) так чи інакше торкнеться й врегулювання відносин у сфері договірного права. Не виключені між ними неузгодженості, які варто передбачити та усунути вже на стадії розробки їх проекту із урахуванням останніх тенденцій розвитку договірного права.
Не менш важлива також потреба універсалізувати сучасне договірне право на вимогах концепції адаптації та приведення конструкції договірного права України до прийнятих у країнах Європейського Союзу стандартів, заснованих на Принципах європейського контрактного права, бо створення Європейського цивільного кодексу стосується здебільше договірного права, і це, безперечно, впливатиме на національне право. Таким чином, зумовлено необхідність приділити увагу компаративістичному аспекту даної складної проблеми і відобразити власне бачення цієї субпідгалузі зобов’язального права.
Потреба легалізації цілої низки договорів, що широко використовуються на практиці, але не врегульовані чинним ЦК (договори з надання медичних, освітніх, туристичних та інших послуг), зумовлена їх зростаючою питомою вагою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Систематизація договорів у цивільному праві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок