Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІРТУАЛЬНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗОВАНИХ РОБОТІВ ДЛЯ РОЗВІДКИ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОДІЙ

ВІРТУАЛЬНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗОВАНИХ РОБОТІВ ДЛЯ РОЗВІДКИ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОДІЙ

Назва:
ВІРТУАЛЬНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗОВАНИХ РОБОТІВ ДЛЯ РОЗВІДКИ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОДІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,31 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
ПИСАРЕНКО Юлія Валеріївна
УДК 004.896
ВІРТУАЛЬНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗОВАНИХ
РОБОТІВ ДЛЯ РОЗВІДКИ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ
НЕБЕЗПЕЧНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОДІЙ
05.13.06 автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук,
член-кореспондент НАН України
БОЮН Віталій Петрович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук
Биченок Микола Миколайович,
завідувач відділу, страший науковий співробітник,
Інститут проблем національної безпеки
при Раді національної безпеки та оборони України,
кандидат технічних наук, доцент
Рибак Любомир Петрович,
Інститут механіки та інформатики
Хмельницького національного університету,
Міністерство освіти і науки України.
Провідна організація: | Інститут космічних досліджень Національної академії наук
та Національної космічної агенції України, м. Київ.
 
Захист відбудеться “23” травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.194.03 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою: 03187, МСП, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту.
Автореферат розісланий “ 6 ” грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради РОМАНОВ В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиріччя в усіх технічно розвинених країнах світу збільшився інтерес до проблеми прогнозування природних і техногенних катастроф великих масштабів. Одна з причин пов’язана із збільшенням масштабів техногенного впливу господарської діяльності людини на зовнішне природнє середовище.
Серед найбільш значних техногенних катастроф варто виділити такі: великі повені, розливи нафти, аварії на підприємствах хімічної промисловості з потраплянням великої кількості високотоксичних речовин у ріки і водойми, аварії на підприємствах ядерного циклу. Значну небезпеку представляють аварії надводних і підводних суден, а також літальних апаратів у різних акваторіях океану, особливо в ситуаціях, коли аварія відбувається в зоні великих глибин океану і важких штормових умов, для яких украй складно вирішити проблеми швидкого виявлення точного місця катастрофи, де відбулося затоплення потерпілого аварію транспортного засобу.
Названі небезпечні екологічні події (ЕП) у природно-технічних комплексах (об'єктах техносфери) можуть у процесі розвитку привести до надзвичайних ситуацій (НС), а тому в роботі використовується загальний термін: ЕП/НС.
У цих умовах значно підвищилась актуальність розробки технологій створення інтелектуалізованих мобільних пристроїв для дорозвідки і нейтралізації небезпечних подій, якщо доступ до аварійного об'єкту людей-експертів обтяжений, дуже небезпечний або принципово неможливий через високий рівень ризику аварії, через екстремальні термобарічні або радіаційні умови навколишнього середовища, в якому розвивається дана ЕП. Суттєвою обставиною в розробці даної задачі (створення інтелектуализованих мобільних пристроїв для дорозвідки і нейтралізації ЕП/НС), є те, що вона входить як складова частина до більш загальної актуальної проблеми, що може бути позначена як створення комплексних інтелектуальних технологій підтримки прийняття рішень за ідентифікацією виниклої ЕП/НС й оптимальному виборі послідовності доступних заходів щодо скорочення життєвого циклу даної ЕП/НС із метою мінімізації матеріального збитку (створення системи УПРАВЛІННЯ_ЕП).
У зв'язку з поставленою в дисертації основною метою розробки комплексу методів і засобів (включаючи інформаційне, математичне, алгоритмічне, програмне, технічне, організаційне забезпечення) інформаційної технології для проектування спеціального технопарку інтелектуалізованих роботів (ТІР) проаналізована доступна література.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ВІРТУАЛЬНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗОВАНИХ РОБОТІВ ДЛЯ РОЗВІДКИ І НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОДІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок