Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЛІЦИНОВІ РЕЦЕПТОРИ В ПІРАМІДНИХ НЕЙРОНАХ ГІПОКАМПУ ЩУРА ТА МЕХАНІЗМИ ЇХ МОДУЛЯЦІЇ ГІНКГОЛІДАМИ

ГЛІЦИНОВІ РЕЦЕПТОРИ В ПІРАМІДНИХ НЕЙРОНАХ ГІПОКАМПУ ЩУРА ТА МЕХАНІЗМИ ЇХ МОДУЛЯЦІЇ ГІНКГОЛІДАМИ

Назва:
ГЛІЦИНОВІ РЕЦЕПТОРИ В ПІРАМІДНИХ НЕЙРОНАХ ГІПОКАМПУ ЩУРА ТА МЕХАНІЗМИ ЇХ МОДУЛЯЦІЇ ГІНКГОЛІДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,58 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
Кондрацька Олена Леонардівна
УДК 577.354+615.322:612.822
ГЛІЦИНОВІ РЕЦЕПТОРИ В ПІРАМІДНИХ НЕЙРОНАХ ГІПОКАМПУ ЩУРА ТА МЕХАНІЗМИ ЇХ МОДУЛЯЦІЇ ГІНКГОЛІДАМИ
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі фізико-хімічної біології клітинних мембран
Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор біологічних наук
0.1.1. Кришталь Олег Олександрович
Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
зав. відділом фізико-хімічної біології клітинних мембран
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор біологічних наук
Магура Ігор Сильвестрович
професор Кафедри молекулярної фізіології і біофізики
Фізико-технічного Навчально-Наукового центру НАН України
кандидат біологічних наук
Пархоменко Микола Тимофійович
провідний науковий співробітник відділу нейрохімії
Інституту біохімії ім. Паладіна НАН України
Провідна установа: Національний Університет ім. Т. Г. Шевченка, біологічний факультет, кафедра біофізики, м. Київ
Захист відбудеться 06.05.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-01.13.01 при Інституті фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою:01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України за адресою:01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий 03.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гліцин та -аміно-масляна кислота відіграють провідну роль в центральній нервовій системі ссавців, опосередковуючи гальмівну синаптичну передачу у переважній більшості її відділів . Специфічні рецептори до цих амінокислот відносяться до родини ліганд-керованих канал-утворюючих білків, як і решта подібних рецепторів: нікотиновий, ацетилхоліновий, серотоніновий 3-го типу тощо . Гліцин-активовані рецептори пригнічують активність нейронів шляхом відкривання хлорних каналів , тому модуляція функціонального стану таких рецепторів неминуче призводить до впливу безпосередньо на нейрональне збудження.
Наразі відомо, що гліциновий рецептор складається із пя’ти субодиниць та , що найчастіше поєднуються у стехіометричному співвідношенні як 3 :2, та формують центральну пору іонного (хлор-проникного) каналу . У відкритому стані канал рецептора може бути блоковано неспецифічними блокаторами, що діють як неконкурентні антагоністи рецептора. Для гліцинового рецептора існує кілька блокаторів, зокрема цианотрифенілборат та пікротоксин , дія яких визначається субодиничним складом рецептора, який потерпає певних змін у процесі онтогенетичного розвитку живого організму. При патологіях гліцинового рецептора, наприклад, гіперфлексії, змінюється афінність рецептора до агоніста, а також чутливість канальної пори до неконкурентних антагоністів , тому пошук специфічних модуляторів гліцинового рецептора як за фізіологічних умов, так і при точкових мутаціях генів, що кодують його білки, вважається доцільним і потребує особливої уваги.
Раніше вважалося, що гліцин як нейромедіатор, домінує в нижчих відділах ЦНС, наприклад, у спинному мозку та стовбурових частинах мозку , тоді як -аміно-масляна кислота притаманна вищим відділам (гіпокамп, кора, мозочок) . Проте на сьогодні достовірно відомо, що гліцин присутній у гіпокампі, причому здатний слугувати не лише як ко-агоніст для NMDА-керованих рецепторів , а також активує специфічні рецептори, чутливі до стрихніну, нарівні з ендогенними агоністами гліцинових рецепторів, таурином та -аланіном . Поява таких фактів змусила переосмислити основні положення функціональної значимості гліцинових рецепторів у ряді процесів, що мають місце у гіпокампі.
Поточний брак уваги до гліцинових рецепторів в гіпокампі з боку науковців, зацікавлених у процесах нейронального гальмування, є непередбаченим, оскільки очевидно, що ціла машинерія, необхідна для гліцин-рецептор-опосередкованого інгібування була виявлена в гіпокампі в результаті багатьох експериментальних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЛІЦИНОВІ РЕЦЕПТОРИ В ПІРАМІДНИХ НЕЙРОНАХ ГІПОКАМПУ ЩУРА ТА МЕХАНІЗМИ ЇХ МОДУЛЯЦІЇ ГІНКГОЛІДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок